1.FBC Trenčín napriek trápeniu sa v Žiline stále bez bodovej straty

29.11.2019 23:20:20
Florbalisti 1. FBC Trenčín majú na konte už rovných 30 bodov. V predohrávke desiateho kola extraligy mužov zvíťazili na palubovke Žiliny 9:6.

Jednoznačný líder tabuľky môže byť iba ťažko spokojný s výkonom v Žiline, vyhral iba v prvej tretine. Druhá časť sa skončila 4:3 v prospech domácich "kobyliek" a tretia dvadsaťminútovka bola nerozhodná 2:2. 

 

"O osude stretnutia rozhodla prvá tretina, ktorú hostia z Trenčína vyhrali 4:0. Síce boli šance na oboch stranách, my sme svoje nedokázali premeniť, čo nás mrzí. Napriek tomu, že sme prehrávali 0:4 a 1:5, nevzdali sme sa, za čo si zaslúži celý tím pochvalu. V tretej tretine sme sa dostali na rozdiel dvoch gólov, ale hráči Trenčína si svoj náskok postrážili. Zápas sa hral vo vysokom tempe a divákom sa musel páčiť, k čomu prispeli svojim výkonom aj rozhodcovia. Súperovi gratulujeme a veríme, že na predvedený výkon nadviažeme aj v nasledujúcich zápasoch," povedal hráč Grasshoppers Daniel Baránek.

 

Považania sú na čele tabuľky s dvanásťbodovým náskokom pred oboma košickými tímami a bratislavským ŠK Lido Prírodovedec. Prenasledovatelia však majú k dobru zajtrajšie zápasy. Žilina je ôsma, no rovnaký počet bodov majú aj Snipers Bratislava, ktorí odohrali o dva duely menej.

 

Výsledok zápasu extraligy mužov:

 

Predohrávka 10. kola - piatok 29. novembra 2019:

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – 1. FBC Trenčín 6:9 (0:4, 4:3, 2:2)

 

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: 1. FBC Trenčín

 

 

späť