1. FBC Trenčín zvíťazil aj nad Tsunami

22.11.2019 23:16:56
Florbalisti 1. FBC Trenčín si aj po deviatom kole držia štatút jediného nezdolaného tímu extraligy mužov v aktuálnej sezóne. V piatkovej predohrávke vyhrali na domácej palubovke nad striebornými medailistami z uplynulého ročníka našej najvyššej súťaže Tsunami Záhorská Bystrica 15:5

Trenčania si už v prvej tretine utvorili pohodlný šesťgólový náskok a kontrolovali vývoj zápasu. Bratislavčania strelili v úvodnej dvadsaťminútovke jediný gól, v ďalších dvoch dejstvách pridali po dva presné zásahy. V drese Trenčína sa šiestimi bodmi za päť gólov a jednu asistenciu blysol Karol Pelczarski.

 

„Po menej výraznom výkone počas minulého víkendu sme si povedali, že k dnešnému zápasu musíme pristúpiť s úplne iným nasadením a v nasadenom tempe vydržať po celých šesťdesiat minút. Som rád, že si to chlapci vzali k srdcu, hneď od začiatku sme súpera zaskočili a prakticky ho k ničomu nepustili. Výkon už spĺňal naše predstavy, chlapci si za stopercentný prístup zaslúžia pochvalu, poctivo 'odmakali' celé stretnutie,“ zhodnotil pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) tréner lídra tabuľky Jan Holovka.

 

Tsunami prehralo druhý duel po sebe, pred týždňom ich v predĺžení zdolal ŠK Lido. „Do zápasu sme nenastúpili správne naladení, bolo vidieť ako Trenčín od začiatku až do konca makal, chcel dávať góly a vedel ako na to. Toto meranie síl nám znova ukázalo naše nedostatky a bol to taký finálny alarm pre nás, že pokiaľ niečo nezmeníme teraz, tak sa nemusíme vôbec dostať do play-off. Pozitívne vnímam to, že ku koncu sme sa zomkli ako tím a začali sme konečne hrať. Som rád, že aspoň presilovky sme mali skoro stopercentné. Veríme, že sa opäť môžeme dostať na popredné priečky mužskej extraligy a budeme sa snažiť, aby sa nám to podarilo,“ povedal autor štvrtého gólu Záhorskej Bystrice Šimon Šmajda.

 

Družstvo z Považia je suverénne na čele 12-člennej tabuľky domácej elitnej súťaže so ziskom 27 bodov. Tsunami je na piatom mieste a má 13 bodov, no odohralo o zápas menej.


Výsledok zápasu extraligy mužov:

 

Predohrávka 9. kola – piatok – 22. novembra 2019:


1. FBC Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica 15:5 (6:1, 4:2, 5:2)

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP


ZDROJ FOTO: 1. FBC Trenčín

späť