1.SC WOOW Vítkovice majstrom ženskej extraligy

13.04.2014 18:37:22
V zápase pred rekordnou diváckou kulisou hrali aj štyri slovenské reprezentantky.

Na palubovku výborne zaplnenej pražskej O2 arény vybehli aj štyri reprezentantky Slovenska: Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová, Katarína Klapitová v drese Vítkovíc a Alexandra Ferencová vo farbách Herbadentu.

V prvej tretine sa začalo opatrne. Oko slovenského florbalového diváka zaujali dva neúspešné strelecké pokusy Michaely Šponiarovej. Do tretice jej to však vyšlo, keď vybojovanú loptičku v čase 18:59 perfektne poslala do pravého horného rohu. To bol jediný gólový moment prvej tretiny.

V druhom dejstve sa pokračovalo v slušnom tempe. V prvej polovici mali viac z hry „Moraváčky“, no ich šance zostali nevyužité. Hra sa postupne vyrovnala.  Najväčšie šance „Pražaniek“ mala Anet Jarolímová, no dvakrát minula bránu výborne chytajúcej Lenky Kubíčkovej. Hrmelo na jednej strane, udrelo na druhej. Andrea Pastužková nikým nekrytá dorazila loptu do svätyne Herbadentu.

Posledná časť zápasu začala za stavu 2:0 pre 1.SC.WOOW Vítkovice. V druhej minúte ľavú žrď tesne minula Denisa Ferenčíková. O pár sekúnd, v čase 41:26, sa však sieť Herbadentu zatrepotala po tretíkrát, keď sa nemýlila Katarína Klapitová. Faul Alexandry Ferencovej pri úniku nebol potrestaný ani nariadeným trestným strieľaním, ani v dvojminútovej presilovke. Hráčka Herbadentu v čase 55:01 zachytila rozohrávku, vyviezla loptu, no bránu netrafila. A keď v čase 58:32 trafila do čierneho aj tretia slovenská zástupkyňa v drese WOOW Denisa Ferenčíková bolo jasné, že Herbadent Praha, pred rekordnou kulisou 6413 divákov, titul neobháji. Posledným klincom do ich rakve bol gól do prázdnej brány.

Vítkovice vďaka výbornej tímovej hre a bezchybnej gólmanke oslavuje druhý titul. Herbadent na Vítkovice vôbec nestačil a opúšta extraligový trón.