1.SC WOOW Vítkovice ovládol klubovú sezónu

13.04.2014 18:44:26
Superfinále českej extraligy 2014 má totožného víťaza v kategórií žien i mužov.

Zlaté Vítkovické double dnes zažila pražska O2 aréna. Pred 9659 divákmi "Moraváci" skrížili hokejky proti Tatranu. Titul v AutoCont extralige putuje aj na Slovensku vďaka Lukášovi Řezaninovi.

Tatran Strešovice vletel do Superfinále 2014 s poriadnou vervou. Ich tlak však mal za následok niekoľko dobrých brejkových šancí Vítkovíc. Gól sme síce nevideli, ale rozhodne sa bolo na čo pozerať.

V druhej dvadsaťminútovke slušné tempo pokračovalo. Oba tímy sa dokázali dostať do príležitostí, no brankárske kontá zostali čisté. Nepresadil sa ani Lukáš Řezanina, ktorého strela  však trafila bočnú sieť. V čase 38:38 Lukáš Hájek "nachytal na hruškách" Tomáša Kafku a tak Vítkovice viedli najtesnejším rozdielom.

Tretia tretina začala, pochopiteľne, tlakom Tatranu, no žrď i nepresnosť Jiřího Kolíska gól nepriniesli. Ako na to ukázali Vítkovice, keď tromi dotykmi prešli z obrany do útoku a Lukáš Hájek sa znovu nemýlil. Tretí gól pre Vítkovice strelil Lukáš Hrubý. V polovici tretej tretiny po výbornej individuálnej akcii Jakuba Hubálka nekompromisne zavesil. Gól nádeje pre Tatran prišiel po strele Martina Richtera. No to bolo zo strany Strešovíc všetko a tak sa klub 1.SC. WOOW Vítkovice, po výhre 3:1, stal absolútnym kráľom českého klubového florbalu na sezónu 2013/2014.