19. kolo ZEX pootvorilo dvere pred play off viac.

23.02.2013 19:11:03
Dnes sa v ženskej extralige dialo veľa zaujímavého.

Sobota priniesla predposledné kolo základnej časti ženskej extraligy. 19. kolo ZEX malo napovedať viacej do zloženia dvojíc pred play off ako aj o zostupujúcom. Extraligu si najbližšiu sezónu nezahrá FBK Bogdau Stupava, ktorá v priamom súboji o udržanie prehrala s Modrou. V Nemšovej sa po odchode Nitry nedohralo. Viacej o 19. kole ženskej extraligy:

FBK Bogdau Stupava - FBC Blueberries Modra 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)

Existenčný zápas pre oba celky z dna tabuľky sa začal s polhodinovým oneskorením. Oba celky nastupovali s nožom na krku a vedeli čo prehra či strata bodov znamená. Zápas nepriniesol veľa florbalových momentov a nenadchol ani oko diváka. Stupava vsadila na defenzívu čo vychádzalo do polovice zápasu. Modra sa statickému florbalu domácich prispôsobila. Domáci v strednej časti hry prišli o vedenie. Chlieb sa zlomil v záverečnej tretine, keď Modra uskočila. Stupava nedokázala už zareagovať. Modra si víťazstvom zabezpečila barážové zápasy o zotrvanie extraligovej príslušnosti. Stupava sa po ročnom pôsobení v najvyššej súťaži vracia o stupienok nižšie.

FBK Kométa Smolník - FBK Tvrdošín 9:9 (2:3, 6:4, 1:2)

Na východ cestoval Tvrdošín. V Levoči to mala byť jednoznačná záležitosť, ale domáci sa postarali o opak. Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia 0:3. Smolník sa dotiahol a po prestávke stav otočil vo svoj prospech. V strednej časti hry sa začali gólové doťahovačky a výsledok bol ako na hojdačke. Tvrdošín sa snažil o kombinačný florbal, ktorý mu dnes nevychádzal. Domáci zachytávali loptičky a rýchle brejky zakončovali gólovo. V tretej tretine sa podarilo Smolníku odskočiť na dva góly. Tvrdošín sa nevzdal a v závere vyrovnal. Zápas privádzal divákov do infarktových stavov v samom závere. Smolník dnes odohral kvalitný zápas a bol blízko od prekvapenia kola. Pred blížiacim play off bude treba rátať i s nováčikom zo Smolníka. Tvrdošín je po remíze spokojný i keď určite by dva tešili viac. Zápas ukázal, že deľba bodov je spravodlivá.

ŠK 98 Pruské - VŠK FTVŠ UK Hurikán 9:6 (3:3, 2:0, 4:3)

Na Považí sa bojuje o čelo tabuľky. V súboji úradujúceho majstra s celkom z Bratislavy bol vlažný. Prvá tretina bola vyrovnaná aj vďaka vysokoškoláčkam. Domáci nepôsobili príliš aktívne čo súper využíval. V druhej tretine sa domáci zobudili, ale koncovka im škrípala. Záverečná tretina sa niesla opäť vo vlažnom tempe. Pruské poľavilo a čakalo že to príde samé. Chyby v defenzíve stáli domácich góly vo vlastnej sieti. Vysokoškoláčky UK podávali slušný výkon v zápase pokiaľ im sily stačili.

NTS FK-ZŠ Nemšová - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 5:1 nedohrané

Veľké derby sa hralo na druhom brehu Váhu v Nemšovej. Domáci hostili Slavistky z Nitry. Hostia sa ujali po buly rýchlo vedenia. Domáce hráčky odpovedali zásluhou Izraelovej, ktorá za dve minúty nastrieľala hattrick. Nemšová prebrala iniciatívu v zápase a začala diktovať tempo. Do druhej tretiny vstúpili domáci aktívne a náskok zvýšili už na rozdiel štyroch gólov. Zápas sa predčasne ukončil v polovici po zranení Korcovej, ktorú RZP odviezla do Nemocnice. Nitra sa po zranení svojej hráčky rozhodla zo zápasu odstúpiť. Zápas sa tak skončil predčasne a bude sa ním zaoberať riadiaci orgán súťaže.

FBC Mikuláš Prešov – CVČ Unihoc Žirafa Žilina 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Mikuláš doma privítal žirafu. Zápas bol ako na hojdačke. Raz diktoval tempo jeden raz druhý zo súperov. Prešov bol v zápase priamočiarejší, keď dokázal pred bránou byť dôraznejší. Zlomový moment nastal v oslabení Prešova, keď dokázali domáci vstreliť gól. Prešov tento moment naštartoval a zápas dotiahol do víťazného konca.