37. bitka o Košice pre ATU

23.11.2019 22:28:25
Víťazom 37. bitky o Košice sa stalo ATU, ktoré triumfovalo nad konkurenčným Florkom 9:8 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Tomáš Turcsányi.

Stretnutie 9. kola mužskej extraligy bolo celý čas vzácne vyrovnané. Najvyšší gólový rozdiel bol v druhej tretine, keď sa hráči ATU dostal ido vedenia 7:3, no Florko štyrmi presnými zásahmi po sebe vyrovnalo. „V prvom rade by som sa chcel poďakovať a vyzdvihnúť organizáciu celého derby. Kiežby bol každý zápas taký prepracovaný ako tento. Duel hodnotím celkom dobre, síce sme prišli o jeden bod, ale zápas mal všetko čo do najvyššej súťaže patrí. Verím že aj stretnutie na našej domácej pôde bude mať minimálne takú atmosféru,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Samuel Kerekeš, ktorý strelil tri góly ATU.

 

O poznanie nespokojnejší bol po stretnutí tábor Florka. „Opäť sme horeli v obrane. Kebyže sa zápas hodnotí podľa nepremenených šancí, tak vyhráme. Môj nepremenený nájazd, kopec príležitostí, z ktorých sme nevedeli vyťažiť gól, nás bohužiaľ stáli lepší výsledok. Súperov brankár podal bravúrny výkon a v niektorých situáciách nás privádzal do zúfalstva. Gratulujem súperovi a ďakujeme za zápas. Taktiež by som za celé družstvo chcel poďakovať všetkým divákom, ktorí si našli cestu do haly a vytvorili priam elektrizujúcu atmosféru,“ zhodnotil sklamaný hráč Florka Dominik Vrábeľ.

 

ŠK Lido Prírodovedec natiahol sériu víťazstiev už na šesť duelov. Nad Žilinou triumfoval 10:3. „Na tréningu vo štvrtok sa zranil Ondrej Gažík, ktorému želám skoré uzdravenie. Preto dostali šancu mladí hráči, ktorí podali solídny výkon. Výsledok je síce jednoznačný, ale nebol to jednoduchý zápas. Začali sme slabo, najmä prvé dve tretiny boli náročné. V tretej časti sme sa už rozbehli. Predĺžili sme si úspešnú sériu a už sa tešíme na ďalšieho súpera,“ uviedol hráč Lida Vladimír Bačinský. Bratislavčania sa víťazstvom dotiahli v tabuľke na košické tímy. Florko, ATU i Lido majú zhodne po 18 bodov.

 

Z tesného triumfu sa teší Nižná, ktorá zdolala Mikuláš Prešov 6:5. Víťazný gól strelil necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny kapitán Matúš Medžo. „Začali sme veľmi dobre, keď sme sa rýchlo dostali do vedenia 2:0. Zápas sme mali pod kontrolou a myslím si, že sme mohli pridať aj ďalšie góly. Pred zápasom sme si vraveli, že musíme hrať disciplinovane, pretože Prešov je silný v presilovkách. Potvrdilo sa to a v štrnástej minúte sme v oslabení inkasovali. Tento gól dostal Prešovčanov na koňa a zápas sa vyrovnal. Napriek tomu si myslím, že sme stále boli lepším tímom až do záveru tretej tretiny, keď súper strelil dva góly pri hre bez brankára. Našťastie sme neinkasovali vyrovnávajúci gól a verím, že toto víťazstvo nám psychicky pomôže do ďalších zápolení,“ vyhlásil útočník Oravčanov Marcel Nákačka.

 

„Chýbalo nám šťastie v zakončení. V ďalších dueloch musíme zakončenie zlepšiť a vyvarovať sa osobným chybám, ktoré dnes rozhodli o osude zápasu. V závere sme zdramatizovali stretnutie, strelili dva góly v powerplay, ale vyrovnať sme už nedokázali,“ dodal tréner Prešova Peter Čaja.

 

V záverečnom sobotňajšom zápase vyhrali Snipers Bratislava nad Spišskou Novou Vsou 8:7.

 

 

Výsledky zápasov extraligy mužov:

9. kolo – sobota – 23. novembra 2019:


TJ A FbO Nižná – FBC A4ka Mikuláš Prešov 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
FK Florko Košice – FaBK ATU Košice 8:9 po predĺžení (2:2, 4:5, 2:1 - 0:1)
ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 10:3 (3:2, 2:1, 5:0)
FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – Fat Pipe Snipers Bratislava 7:8 (3:1, 3:5, 1:2)

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

 

 

späť