A je tu finále!

03.04.2015 19:38:08
Ani počas veľkonočných sviatkov sa vrchol florbalovej sezóny nezastaví. Už zajtra sa začína finálová séria mužskej Salming Extraligy do ktorej sa v tomto ligovom ročníku prebojovali aktuálni vicemajstri FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina a ich súperom bude ATU Košice.

 

V základnej časti sa obaja súperi stretli dvakrát a v oboch súbojoch sa tešili z víťazstva Žilinčania, ktorí v Košiciach vyhrali 5:3 a v odvete doma 6:5 v predĺžení. Na ceste do finále sa však v play off o niečo viac natrápili Východniari. Vo štvrťfinále zdolali 3:1 na zápasy bratislavský Hurikán a v semifinále rovnakým skóre aj Tsunami Stupava. Až v troch zápasoch si výhru vybojovali až v samostatných nájazdoch. „Sme konečne tam, kam sme sa chceli dostať. Čaká nás však náročná práca. Žilina podáva po celú sezónu stabilné výkony. My sa však sústredíme na náš spôsob hry, ktorý nám zatiaľ prináša úspech. Po celú sezónu ideme za jediným cieľom a ja verím chlapcom, že ho spoločne dosiahneme,“ povedal tréner ATU Košice Róbert Bučko.

 

„Kobylky“ zdolali vo štvrťfinále nováčika súťaže M-Šport Salming Team Trenčín 3:0 na zápasy a jedinú prehru v tohtoročnom play off zaznamenali v semifinále s prekvapením vyraďovačky FBC Mikuláš Prešov 8:9 v predĺžení. „Čaká nás kvalitný súper na ktorého sa už tešíme. Chceme odohrať toľko zápasov, koľko bude potrebné na zisk majstrovského titulu. Séria bude vyrovnaná a našou výhodou by malo byť domáce prostredie a skutočnosť, že sme v tejto sezóne s Košicami zatiaľ neprehrali,“ povedal tréner Žiliny Tomáš Hrnčiar.

 

Program víkendových zápasov finále Salming Extraligy:

 

Sobota 4. 4. 2015:

 

18.00 – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice (ŠH ŠG, Rosinská cesta 4, Žilina)

 

Nedeľa 5. 4. 2015:

 

16.00 – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – ATU Košice (ŠH ŠG, Rosinská cesta 4, Žilina)

 

ZDROJ FOTO: facebook ATU Košice

späť