Adamčík: „Máme obnovený káder a chvíľu trvá než sa zohráme.“

29.11.2019 18:42:34
Prvoligisti uzavrú počas nasledujúceho víkendu prvú polovicu zápasov základnej časti. Bez prehry a na čele pelotónu sú dva tímy. Vedúca Trnava, ktorá cestuje na ihriská nováčikov do Čadce a Žiliny a Dubnica nad Váhom, ktorá rovnako zabojuje o body vonku, no proti Raptors a Sabinovu. Zaujímavé duely sa chystajú v Detve kam zavíta košický Žltý Sneh a Floorball ACADEMY Prešov.

Trnavčania sú na ihriskách nováčikov jednoznačným favoritom, no musia byť v strehu. „Každý tím v tohtoročnej súťaži má svoju kvalitu, čiže nemôžeme nikoho podceniť. Vidíme to na celkovom skóre, či tabuľke. Vyrovnanejšie si nepamätám. Každý z doterajších zápasov nás v niečom poučil a nebude to inak ani cez víkend. Šesť bodov patrí samozrejme k veciam, ktoré si želáme,“ povedal tréner Trnavy Ondrej Balák.

 

Tretí tím tabuľky DTF team Detva hostí tabuľkových susedov. S Košičanmi sa už dobre poznajú z predchádzajúcich sezón, no trochu v očakávaní sú zo súboja s Prešovom. „Čaká nás náročný víkend. S Košicami máme odohratých už niekoľko zápasov a vieme, že nás nečaká nič ľahké. Majú kvalitných hráčov, takže očakávam vyrovnaný súboj. O Prešove nevieme v podstate nič, tak až samotný duel ukáže, akých hráčov a v akej forme majú. Samozrejme spravíme všetko preto aby sme oba zápasy vyhrali. Či budeme spokojní aj s iným ako šesťbodovým ziskom teraz nedokážem povedať,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Posledná Juventa Žilina si ešte pred duelom s Trnavou zajtra doma zasúperí proti bratislavskému Hurikánu. Zverenci trénera Michala Bortlíka dokázali v predchádzajúcich dvoch stretnutiach zvíťaziť a tak sú odhodlaní v tejto príjemnej činnosti pokračovať.

 

Raptors už síce nie je nováčikom, no v aktuálnej sezóne mali chlapci o niečo horší štart do súťaže než v predchádzajúcom ročníku. Raptors sú na predposlednej priečke a potrebujú víťaziť. Príležitosť budú mať doma proti Dubnici nad Váhom a Topoľčanom. „Začiatok sezóny sme mali ťažší ako minulý rok. Do tejto sme nastupovali s trošku obmeneným kádrom, keďže veľa hráčov, s ktorými sme predtým mohli počítať na sto percent, si našlo prácu v zahraničí a čas, ktorý môžu venovať florbalu sa výrazne obmedzil. Na úvodné výjazdy na ihriská súperov sme preto cestovali v oklieštenej zostave, čo sa aj podpísalo na výsledkoch. Do tímu sme priviedli pár nových tvárí, no chvíľku trvá, kým si hráči zvyknú na nový kolektív a zohrajú sa. Počas víkendu nás čakajú dva veľmi náročné zápasy. Dubnica je jasným favoritom, v tejto sezóne ešte neokúsila chuť prehry. My sa však pokúsime nadviazať na sústredený výkon v Trnave a Dubnicu obrať o nejaké body. V nedeľu sa popasujeme s nemenej kvalitným súperom. Topoľčany vždy disponovali technicky zdatným mužstvom a zápasy proti nim boli veľmi náročné. Avšak, tak ako som sa vyjadril aj k súboju s Dubnicou, proti Topoľčanom zabojujeme o body a posnažíme sa vyšplhať z pásma zostupu,“ povedal kapitán Raptors Martin Adamčík.

 

Jednoduchú situáciu nebudú mať doma ani hráči Partizánskeho, ktorí sa stretnú s Prešovom a Žltým Snehom Košice.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

10. kolo – sobota 30. 11. 2019:

 

14.00 hod – Devils Čadca – FBC 11 Trnava (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

14.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (ŠH V. Javorku, Žilina)

17.00 hod – FBK Harvard Partizánske – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (MŠH, Februárová, Partizánske)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – Žltý Sneh Košice (MŠH, Štúrová, Detva)

18.00 hod – FBK RAptORs – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – FbO Žochár Topoľčany (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

 

11. kolo – nedeľa 1. 12. 2019:

 

10.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FBC 11 Trnava (ŠH V. Javorku, Žilina)

14.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Žltý Sneh Košice (MŠH, Februárová, Partizánske)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

14.00 hod – Devils Čadca – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

14.30 hod – DTF team Detva Joxers – ŠK Floorball ACADEMY Prešov (MŠH, Štúrová, Detva)

16.00 hod – FBK RAptORs – FbO Žochár Topoľčany (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

 

ZDROJ FOTO: Peter HAČKO

späť