Aj juniori poznajú rozpis Extraligy

08.07.2015 15:52:40
Ligová komisia Slovenského zväzu florbalu v súčasnosti posiela rozpis zápasov pre sezónu 2015/2016 aj tímom Extraligy juniorov.

Rozpis ešte nie je konečný, pretože kluby majú za povinnosť potvrdiť riadiacemu orgánu súťaže termíny a miesta konania najneskôr do 31. júla 2015. V rovnakej dobe oznámiť riadiacemu orgánu i prípadné zmeny termínov v rámci prideleného hracieho víkendu či prislúchajúceho štátneho sviatku podľa rozpisu súťaže.

 

Súťaž sa bude hrať novým systémom. Stretne sa v nej dvanásť družstiev, ktoré odohrajú medzi sebou 22 zápasov spôsobom doma – vonku. Osem družstiev postúpi do play off. Tímy na deviatom a desiatom mieste zohrajú baráž s družstvami z regiónov. Posledné dve družstvá zostúpia priamo zo súťaže. Zatiaľ je známych jedenásť účastníkov, pretože klub ŠK 1. FBC Trenčín sa zo súťaže odhlásil. O jedno postupové miesto si tak zahrajú kvalifikáciu na dva zápasy ŠK Lido a Piešťany. Majstrovský titul obhajuje FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina. Medzi nováčikov patria FBC Skalica a FbC Predator Sabinov. Úvodné kolo sa odohrá v sobotu 12. septembra.

 

1. kolo – sobota 12. 9. 2015:

 

Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves

ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov

FbO Florko Košice – FbC Predator Sabinov

FbO Florpédo Bratislava – ŠK Lido/Piešťany

FBC Skalica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra

 

Zvyšný rozpis zápasov nájdete tu: Rozpis JEX sezóna 2015/2016

späť