Aj napriek maródke si chce Partizánske udržať domácu neporaziteľnosť

03.01.2020 11:56:41
Všedné dni nového roku začínajú naberať svoje kontúry a do normálu sa dostáva pracovný ale aj športový kolobeh. Súčasťou neho bude aj pokračovanie zápasov prvej ligy mužov, ktorá má na programe súboje 14. a 15. kola. Doposiaľ nezdolaná Trnava sa predstaví v Detve a v Partizánskom, kde budú mať hráči FBC náročnú úlohu. Nováčik zo Žiliny sa pokúsi v Turanoch o prvé víťazstvo proti Sabinovu a Raptorsu.

Piatu pozíciu v tabuľke by si najradšej udržali a prípadne aj vylepšili hráči z Partizánskeho, ktorí v domácom prostredí privítajú bratislavský Hurikán a v nedeľu aj lídra súťaže Trnavu. „Obidva zápasy sú pre nás dôležité z hľadiska umiestnenia pred play-off. Zápas proti Hurikánu bude pre nás šesťbodový. Súper z Bratislavy nám dýcha na krk v tabuľke. Skúsime sa dostatočne pripraviť na to, aby sme tento zápas zvládli a nepripustili tak zaváhanie. Čo sa týka Trnavy, bude to veľmi ťažký duel, ale pokúsime sa dať do toho maximum a ukradnúť body lídrovi tabuľky a priblížiť sa k čelu ligy. Troška nás mrzí veľa absencií a zranení, ale verím, že aj napriek tomu udržíme doma neporaziteľnosť a víkend zvládneme ako si predstavujeme,“ povedal kouč Partizánskeho Štefan Rajčan.

 

Prešovčania majú čo odplácať svojim víkendovým súperom, ktorými sú Dubnica nad Váhom a Topoľčany, pretože na ich ihriskách v úvode sezóny prehrali 3:6 resp 4:6. „Po dlhšej florbalovej odmlke sa na víkendové kolo neskutočne tešíme. S oboma súpermi sme sa stretli na premiérovom tripe Akadémie v prvej lige mužov a v značne oklieštenej zostave sme obom v smolných zápasoch podľahli. Avšak cez víkend plánujeme na domácej palubovke v exile v Košiciach nastúpiť v plnej sile a vrátiť im požičané. Nepopieram však nesporné kvality Dubnice a Topoľčian, uvidíme teda, či nám šťastena cez víkend bude priať. Od zápasov očakávam obojstranne kvalitný a útočný florbal s okulahodiacimi akciami na oboch stranách a samozrejme v oboch prípadoch so šťastným koncom pre nás. Sme hladní po úspechu, už to len musíme ukázať všetkým zúčastneným na palubovkách,“ povedal tréner Prešova Lukáš Mikluš. Rovnakých súperov ako Prešov majú aj hráči košického Žltého Snehu.

 

Prvú osmičku, ktorá sa po skončení základnej časti dostane do play-off zatiaľ uzatvára družstvo Sabinova, ktoré má príležitosť vzdialiť sa svojim prenasledovateľom. „Predátori“ chcú vydolovať potrebné body u nováčikov v Turanoch s Juventou Žilina a v Čadci. „Chceme si udržať pozíciu zabezpečujúcu účasť v play-off. Ak sa nám podarí uspieť, tak by sme sa mohli odpútať od deviateho miesta. Cieľ je jasný a to je bodovať v oboch zápasoch,“ povedal tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

14. kolo – sobota 4. 1. 2020:

 

14.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FbC Predator Sabinov (ZŠ, Komenského, Turany)

14.00 hod – Devils Čadca – FBK RAptORs (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – FbO Žochár Topoľčany (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

17.00 hod – FBK Harvard Partizánske – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Februárová, Partizánske)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FBC 11 Trnava (MŠH, Štúrová, Detva)

19.30 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (Multihala, Alejova, Košice)

 

15. kolo – nedeľa 5. 1. 2020:

 

10.00 hod – ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – FBK RAptORs (ZŠ, Komenského, Turany)

14.00 hod – DTF team Detva Joxers – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Štúrová, Detva)

14.00 hod – Devils Čadca – FbC Predator Sabinov (MŠH PRATEX, A. Hlinku, Čadca)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom (ŠH SOŠ, Ostrovského, Košice)

15.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FBC 11 Trnava (MŠH, Februárová, Partizánske)

16.00 hod – ŠK Floorball ACADEMY Prešov – FbO Žochár Topoľčany (Multihala, Alejova, Košice)

 

ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť