Aj napriek tesnej prehre Spišiačky na čele tabuľky

25.01.2016 22:00:05
Extraliga žien má za sebou už osemnásť odohratých kôl. V sobotnom šlágri, ktorý sa odohral na Orave medzi Tvrdošínom a Spišskou Novou Vsou išlo o prvé miesto tabuľky.

Líderky súťaže zo Spišskej Novej Vsi rozbehli zápas proti úradujúcim majsterkám Slovenska dokonale. Dostali sa do trojgólového vedenia a domáci tím dokázal otočiť výsledok až v záverečnej tretine. Spišiačky však do konca riadneho hracieho času stihli vyrovnať zásluhou Kristíny Hudákovej a súboj sa dostal do predĺženia. V ňom využil Tvrdošín ponúknutú presilovku z tretej tretiny a Viktória Bobotová zariadila domácemu tímu dva body. „Trápili sme sa väčšinu zápasu. Po zúžení zostavy na dve päťky sa dievčatám podarilo chytiť najmä strelecky. V priebehu piatich minút sme premenili šance a dali štyri góly v rade za sebou. V ďalšom priebehu sa dievčatá zľakli víťazstva a hrali pasívne, čo sa nám vypomstilo v podobe inkasovaného gólu. V predĺžení nám pomohla presilovka, ktorú sme využili,“ zhodnotil tréner FbK Tvrdošín Michal Cvanciger.

Včera si dievčatá v pohode zahrali v Badíne proti poslednej Banskej Bystrici, ktorú zdolali 11:2. „Proti pasívne hrajúcej Bystrici sme oveľa viac kombinovali než keď hráme proti silnejším súperkám. Hrali sme zložitejšie a preto výsledok nie je tak vysoký ako by očakávali fanúšikovia. Nám to však postačilo a myslím si že bolo od začiatku zápasu jasné, kto zvíťazí,“ dodal Cvanciger.

Na druhé miesto sa tlačí Pruské, ktoré vyhralo v sobotu 6:2 nad Nitrou a včera v Bratislave nad Hurikánom 3:1. Nemšová je na štvrtom mieste s 29 bodmi a šesť z nich získali dievčatá počas víkendu. Najprv zdolali doma Hurikán 8:2 a včera sa tešili z troch bodov v Nitre kde zvíťazili 10:7.

Prešovčanky nedovolili bodovať Michalovciam a zdolali ich tesne 5:4. Na tenkom ľade sa od priepasti účasti v baráži pohybujú celkom štyri tímy. Hurikán, ktorý tentoraz so súpermi nebodoval, Nitra, ktorá zostala rovnako na sucho, Michalovce a Kysucké Nové Mesto, ktoré ako jediné dokázalo vyhrať a to 9:5 nad Banskou Bystricou, no včera už nestačili na Spišskú Novú Ves, ktorej podľahli 3:10. Aj napriek tomu sa Kysučanky vyhupli z deviateho na šieste miesto.