Amatérskymi majstrami Slovenska Dukla Ružomberok

26.06.2017 18:22:28
Uplynulý víkend sa v Košiciach odohral nultý ročník Amatérskych majstrovstiev Slovenska vo florbale. Podujatie pod záštitou primátora Mesta Košice Richarda Rašiho bolo organizované Odbo-rom Mladej Matice v Košiciach s podporou Domu Matice Slovenskej Košice. Na záverečný turnaj nominovalo svojich zástupcov 8 regionálnych, či mestských líg naprieč celým Slovenskom.

V kvalitne obsadenom záverečnom turnaji zloženom z víťazov resp. medailistov týchto líg, získal historický prvý titul „Amatérskeho majstra SR vo florbale“ zástupca Ružomberskej florbalovej ligy Dukla Ružomberok.

 

Vo finálovom zápase majstrovskému Ružomberku podľahli zástupcovia Michalovskej florbalovej ligy Warriors Trebišov v pomere 4:6. Strhujúci súboj o bronzovú priečku priniesol zápas medzi zástupcami košickej miniligy z All Stars Krásna proti Martinským Medveďom, ktorí vyhrali v pomere 10:8. V majstrovsky obsadenom turnaji sa najlepším strelcom stal Milan Jonák, najlepším brankárom Tomáš Velčovský (obaja z Dukly Ružomberok) a najlepším hráčom obrovský srdciar Rastislav Puzder z All Stars Krásna. Celkovo sa odohralo 12 zápasov, ktoré svojou kvalitou boli skutočne majstrovské. Amatérsky florbal na Slovensku ukázal svoju kvalitu, ktorá sa môže rovnať oficiálnym zväzovým súťažiam.

 

Súčasťou turnaja bol aj miniturnaj žien. Zvíťazili ho hráčky z klubu Slovan Rimavská Sobota pod vedením Jozefa Alušika. Strieborné medaily si odniesli hráčky Prešova a tretiu priečku si vybojovali hráčky GTA Košice s kapitánkou a najlepšou hráčkou turnaja Dorotou Tarhaničovou. „Ženský florbal je na vzostupe a sme radi, že aspoň takto sme splatili svoj dlh krajšiemu odvetviu tohto športu, ktoré stále nemá v Košiciach dôstojné zastúpenie. Veríme, že myšlienka záverečnej súťaže amatérskych florbalových líg na Slovensku zaujala a nájde si svoje miesto a ďalší rozvoj, keďže florbal je stále predovšetkým amatérsky šport a množstvo nadšencov hrajúcich mimo oficiálnych súťaží riadených Slovenským zväzom florbalu si zaslúži svoju pozornosť,“ povedal organizátor z Odboru Mladej Matice v Košiciach Miloslav Slávik.

späť