Ani Austráliu neradno podceniť!

05.12.2016 07:52:53
Po včerajšom vydretom víťazstve nad Poľskom sa slovenskí reprezentanti stretnú s Austráliou. Zverenci trénera Petra Koutného sú správne naladení a tak by dnešnú prekážku mali prekonať.

Austrália nepatrí do kategórie špičkových tímov a väčšinou im na šampionátoch patria spodné priečky. Na predchádzajúcich Majstrovstvách sveta vo švédskom Göteborgu sa umiestnili na 14. mieste. Práve vo Švédsku dokázali naši dnešní súperi v základnej skupine šampionátu vyhrať nad Ruskom 11:9. Na tohtoročnom podujatí má austrálsky tím veľa nových hráčov, no snažia sa skĺbiť mladých „dravcov“ so skúsenými harcovníkmi.

 

Medzi najnebezpečnejších hráčov Austrálie budú patriť dvojičky Daniel a Tomas Gartnerovci, ktorí majú ešte len osemnásť rokov. Ich odvahu a hru bude celkom iste dopĺňať skúsený hráč Jonathan Veron.

 

Proti Austrálií sa Slovensko ešte nikdy nestretlo a tak nie je medzi týmito krajinami žiadna vzájomná bilancia. Slováci však mali možnosť pozrieť si svojho súpera v súboji s Dánskom. „Každý zápas je pre nás ťažký svojim spôsobom. Či už to bol úvodný s Poľskom, nakoľko bol prvý v poradí, alebo ten druhý s Austráliou, pretože sa od nás očakáva výhra. V žiadnom prípade nemôžeme súpera podceniť. Musíme podať zodpovedný a kolektívny výkon a častejšie využívať vypracované šance,“ povedal tréner Slovenska Ján Purc.

 

Víťazstvo nad Poľskom nabudilo aj hráčov. „Výhru a dôležité dva body sme potrebovali a sme radi, že ich máme. Opadla z nás určitá nervozita, alebo očakávanie, no dobrý štart je za nami. Austrálčania hrajú inak, než Poliaci. Majú viac živelný štýl hry s celoplošným pohybom po ihrisku, čo na jednej strane môže byť nepríjemné, no vzniknú im v obrane určité okná, ktoré sa budeme snažiť využiť na rôzne prečíslenia a musíme byť hlavne trpezliví a presnejší v zakončení,“ povedal obranca slovenského tímu Václav Komačka.

 

Aj druhé vystúpenie slovenskej reprezentácie vysiela Slovenská televízia na kanáli RTVS 2 so začiatkom od 11.45 hod.

späť