AS Trenčín na úvod EFC s vydretým triumfom

09.10.2019 21:40:37
Florbalisti slovenského šampióna AS Trenčín vstúpili víťazstvom do prestížneho medzinárodného turnaja EuroFloorball Cup 2019 (9. - 13. októbra) v Malackách. Vo svojom úvodnom vystúpení na podujatí triumfovali v stredu nad hráčmi maďarského tímu SZPK Komárom 7:4. Hrdinom AS Trenčín sa napokon stal Ondrej Kusenda, ktorý strelil päť gólov.

Trenčania nastúpili v zostave so skúsenými českými legionármi Tomášom Kafkom a Filipom Filipovičom, ale bez zraneného Johana von der Pahlena, zo súkromných dôvodov absentoval Peter Heleš. Skóre v úvodnej tretine otvoril Petr Graclík, ale Komárom veľmi rýchlo vyrovnal. Gól maďarské družstvo povzbudil a Komárom si vybojoval presilovku o dvoch hráčov, keď sa na trestnej lavici stretli obrancovia Peter Klapita a Matúš Machara. Slovenský zástupca však oslabenie odohral veľmi umne a súperovi nedovolil ujať sa vedenia.

V druhej časti začali Trenčania pomalšie, k zvýšenej aktivite nabádal spoluhráčov zvonovým hlasom Kafka z bránky. Jeho snaha napokon priniesla ovocie v podobe presného zásahu. V 23. min poslal tím hrajúceho trénera Juraja Matejku opäť do vedenia Kusenda. Považania kontrolovali loptičku, ale nedokázali sa dostať do väčších príležitostí. To zmenil až v závere prostredného dejstva ďalším gólom Kusenda. O niekoľko sekúnd neskôr dostali hráči Komáromu možnosť zahrávať trestné strieľanie a Máté Gábor Tóth nechytateľne zakončil technickou parádičkou - 2:3.

Tretiu tretinu odštartovali gólom Maďari, na 3:3 vyrovnal Dávid Czank. Následne prišli dva gólové momenty Kusendu, na 6:3 zvýšil kapitán Matejka. V 58. min sa ešte raz tešili hráči Komáromu, v presilovke sa presadil Richard Németh. Štyri sekundy pred koncom uzavrel rezultát Kusenda.

Trenčania odohrajú ďalší zápas na turnaji už vo štvrtok od 16.00 h proti florbalistom nórskeho družstva Greäker.

Tomáš Kafka (brankár AS Trenčín): „Od vlaňajšieho finále som chytal na letnom turnaji, párkrát som bol na tréningu áčka Tatrana Střešovice. S Trenčínom som netrénoval, prišiel som priamo na zápas. Premýšľal som, ako mám oslovovať niektorých hráčov, ktorých som nepoznal. Duel sme podcenili, dve tretiny bol náš výkon veľmi márny. Nemalo to parametre, aké som si predstavoval. Vo vlaňajšom play-off to bolo o niečom úplne inom, teraz to bolo zo strany nášho tímu veľmi nezodpovedné. Keď som čelil trestnému strieľaniu, podľa zahnutia hokejky som tušil, že súper skúsi nejaký ‚freestyle‘, ale myslel som si, že to bude o jednu kľučku menej, takže ma nechal na druhej strane bránky. Riskol som to a nevyšlo to. Páči sa mi nasadenie organizátorov podujatia, ktorí sa snažia urobiť čo najlepšiu atmosféru a robiť to profesionálne. Myslím si, že hala vyzerá pekne, hoci si už niečo pamätá, ale dali ju pekne dokopy. “

Ondrej Kusenda (útočník AS Trenčín, autor piatich gólov): „Bol to náročný zápas. Dlho sme si zvykali na súpera, ktorý hral veľmi nezvyčajným štýlom. Mali rýchle protiútoky, ktoré dokázali využiť. Boli efektívni v koncovke. Nám sa nedarilo premieňať šance, chytili sme sa až v tretej tretine. K mojim gólom prispelo aj šťastie, ale veľmi mi prispeli najmä spoluhráči, ktorí mi poslali skvelé prihrávky. Potom sa skóruje jednoducho. Verím, že dôležitý moment bol aj na konci prvej tretiny, keď sme ubránili oslabenie 3 proti 5.“

FK AS Trenčín – SZPK Komárom 7:4 (1:1, 2:1, 4:2)

AUTOR: Samuel PREKOP