AS Trenčín ohlásil dve staronové posily

21.07.2020 20:50:27
Šampión mužskej extraligy zo sezóny 2018/2019 AS Trenčín hlási pred blížiacim sa novým ročníkom príchod dvoch staronových akvizícii. Na pôsobení pod hradom Matúša Čáka sa dohodli Róbert Ševčík a Martin Žilinský.

Obaja začali predčasne ukončenú sezónu v tíme FBK Púchov, Žilinský však káder nováčika už v zime opustil a vrátil sa práve do AS Trenčín. V drese v tom čase úradujúceho šampióna absolvoval päť zápasov, v ktorých dvakrát skóroval. Ďalšie štarty pridá v ročníku 2020/2021. „Keď som sa dozvedel, že Púchov predáva licenciu a bude hrať druhú najvyššiu súťaž nebolo už nad čím rozmýšľať. Asi najdôležitejším dôvodom bol čas strávený na cestách. S manželkou Natáliou čakáme druhého potomka a tak som sa rozhodol byť na blízku,“ povedal Žilinský pre oficiálne komunikačné kanály AS Trenčín.

 

V podobnom duchu sa vyjadril aj Ševčík, ktorý v minulosti už tiež hral za AS Trenčín. V uplynulej sezóne odohral v najvyššej slovenskej súťaži 18 zápasov s bilanciou 12 gólov a štyri asistencie. „V Púchove sme boli veľmi dobrá partia, sezóny strávené tam rozhodne neľutujem, postup do extraligy bol čerešničkou na torte. Dôvod na prestup do AS Trenčín je viac-menej časový. Na tréningy do Púchova som chodil väčšinou ihneď po práci, čo mi niekedy nevyhovovalo,“ uviedol.

 

Žilinský si pri návrate do AS Trenčín stanovil odvážne ambície. „Samozrejme, každý chce byť majster, ja však viem, aká je extraliga kvalitná a vyrovnaná súťaž, a aké sú možnosti nášho tímu. Budem rád, ak sa nám pohodlne podarí dostať sa do play-off. Bolo by fajn skončiť do piateho miesta po základnej časti a potom, ako čierny kôň, zabojovať o čo najlepšie umiestnenie,“ vyjadril sa pre klubový web. Obranca Ševčík chce byť, podľa vlastných slov, prínosom pre tím a dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť