AS Trenčín sa sústredí na prvý zápas, Tsunami nepozná súperov na EFC

08.10.2019 10:58:17
Slovensko bude mať dvojnásobné zastúpenie v mužskej časti blížiaceho sa prestížneho turnaja EuroFloorball Cup 2019 (9. - 13. októbra), ktorý sa uskutoční v Malackách. Okrem majstrovského AS Trenčín sa predstavia na podujatí aj hráči strieborného tímu uplynulej sezóny Tsunami Záhorská Bystrica. Kým Trenčania nastúpia v A-skupine po boku nórskeho IBK Greäker a maďarského SZPK Komárom, zverenci Jána Purca si zmerajú sily v „béčku“ s maďarským tímom Phoenix Fireball a nemeckým MFBC Lipsko.

Oficiálna stránka Medzinárodnej florbalovej federácie (IFF) vybrala z každého družstva trojicu hráčov, na ktorých sa oplatí upriamiť pozornosť. Z kádra AS Trenčín je to kapitán a hrajúci tréner Juraj Matejka a dvojica skúsených legionárov, ktorí mali posliniť tím iba počas EFC – brankár Tomáš Kafka a útočník Johan von der Pahlen. Švédsky útočník však napokon pre zranenie nenastúpi. V družstve Tsunami odporúča IFF sledovať útočníkov Martina Kuboviča a Maroša Kovala a mladého obrancu Šimona Šmajdu.

 

Slovenský šampión by sa rád predstavil vo finále, ale Trenčania si uvedomujú, že to nebude jednoduché. „Pre náš klub je to odmena za výsledky z minulej sezóny. Dúfam, že budeme dobre reprezentovať slovenský florbal a že nesklameme našich fanúšikov. Napriek tomu, že nie sme favorit turnaja chceme postúpiť do semifinále a pobiť sa o postup do finále. Všetci si uvedomujeme, že odohrať štyri zápasy za päť dní bude nesmierne náročné a vyčerpávajúce,“ povedal skúsený obranca AS Trenčín Peter Klapita a pokračoval: „Kľúčový je pre nás hneď prvý zápas proti maďarskému Komáromu, o ktorom vieme všetko, čo potrebujeme. Spoliehame sa na brankársku oporu Tomáša Kafku a dobrú obranu. Pri troche športového šťastia a dobrej konštelácii hviezd by sme mohli zabojovať o senzačný postup do Champions Cupu. Pôjdeme od zápasu k zápasu, skromne a s pokorou a uvidíme, či kľúčoví hráči dokážu podať výkon na hranici možností. Rozhodovať budú maličkosti a hranica medzi úspechom a neúspechom v tak krátkom turnaji vie byť veľmi tenká.“

 

Reálne sa na svoje možnosti pozerajú aj v Záhorskej Bystrici. „Konkrétne ciele sme si neurčili Uvidíme, ako na tom budú výkonnostne súperi, no nedávam veľké šance tomu, že by sa oba slovenské tímy prebojovali do finále. Bolo by to príjemné prekvapenie. Až na ihrisku sa ukáže, kto je ako na tom. Náš káder sa oproti minulej sezóne značne obmenil. Zapracovali sme do tímu veľa mladých hráčov. Tréningy máme na veľmi dobrej úrovni, takže verím že sa to časom ukáže aj v zápasoch, lebo doterajšie výkony nie sú podľa predstáv. EFC nám v tomto môže veľmi pomôcť, keďže odohráme štyri veľmi kvalitné zápasy v krátkom časovom slede. Každopádne, až na turnaji uvidíme, ako sme na tom oproti súperom, a ako ďaleko môžeme zájsť na takto prestížnom turnaji,“ vyhlásil kľúčový útočník Tsunami Martin Kubovič. Priznal, že súperi sú pre neho veľká neznáma. „Viem že Phoenix Fireball bol tento rok na SlovakFloorball Cupe a takisto viem, že tam mal dobré výsledky, ale hrať som ich nevidel. Nemecké Lipsko som rovnako nikdy nevidel hrať,“ uzavrel.

 

Rozpis zápasov mužov:

 

Streda 09. 10. 2019:

 

13.00 h: Phoenix Fireball – MFBC Lipsko (B)

19.00 h: AS Trenčín – SZPK Komárom (A)

 

Štvrtok 10. 10. 2019:

 

16.00 h: Greäker IBK – AS Trenčín (A)

19.00 h: Tsunami Záhorská Bystrica – Phoenix Fireball (B)

 

Piatok 11. 10. 2019:

 

13.00 h: SZPK Komárom – Greäker IBK (A)

19.00 h: MFBC Lipsko – Tsunami Záhorská Bystrica (B)

 

Sobota 12. 10. 2019:

 

17.00 h (semifinále 1): prvý A – druhý B

20.00 h (semifinále 2): prvý B – druhý A

 

Nedeľa 13. 10. 2019:

 

08.00 h (o 5. miesto): tretí A – tretí B

14.00 h (finále): víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť