AS Trenčín získal do bránky niekdajšieho reprezentanta

03.07.2020 23:09:38
Po oznámení odchodu Gabriela Mészárosa nezostal AS Trenčín dlho bez brankára. V týchto dňoch klub z Považia informoval o podpise zmluvy s niekdajším reprezentantom SR Dominikom Turkom, ktorý prišiel z ATU Košice. Vrátil sa tak do klubu, s ktorým už má jednu extraligovú medailu.

Rodák z Košíc si dres AS Trenčín obliekal už aj v sezóne 2016/2017 a prispel k celkovému druhému miestu v extralige mužov. V uplynulom ročníku chytal za ATU Košice. „Dlhodobo pracovne pôsobím v Trnave, cestovanie do Košíc by mi už tretiu sezónu po sebe nevyhovovalo. Milujem cestovanie, ale najazdiť 60 000 km za rok je už predsa veľa. Nemal som pravidelne tréningy a na zápasoch sa to ukázalo, že mi tá kvalita chýba a neviem podržať svoj tím tak, ako minulé sezóny. Do Trenčína to mám 45 minút autom a pokiaľ sa chcem naďalej venovať florbalu, potreboval som urobiť zmenu. Už sa veľmi teším na ďalšiu sezónu a hlavne na tréningy pod vedením Juraja Matejku,“ povedal Dominik Turek pre oficiálny web klubu AS Trenčín.

 

V novej sezóne bude mať iba tie najvyššie ambície. „Určite budem chcieť zapracovať na sebe po individuálnej stránke. Viem, že mám na to byť rozdielový hráč. Potrebujem však zamakať na všetkých herných činnostiach. Pokiaľ budem vo forme a opäť sa budem baviť florbalom, výsledky sa dostavia. Extraliga je veľmi vyrovnaná a každý tím môže stratiť body aj s nižšie postaveným tímom v tabuľke. Považoval by som za sklamanie, ak by sme sa neukázali v prvej štvorke. Myslím si, že to bude našim hlavným cieľom,“ uviedol gólman, ktorý sa zúčastnil na majstrovstvách sveta v rokoch 2014 a 2016.

 

„Dodnes mi nikto nikdy nespravil transparent s nápisom ‚Turo‘ - iba fanúšikovia AS Trenčín! Veľmi sa na nich teším a budem dúfať, že do haly na Ostrove bude chodiť stále veľa ľudí. Ja som bol vždy nadšený, keď nás hnali dopredu. Týmto by som ich rád vyzval aby nesedeli doma a prišli na každý zápas, keď sa im bude dať,“ dodal 27-ročný brankár. V sezóne 2019/2020 odchytal za ATU Košice sedem stretnutí.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: AS Trenčín

späť