Asistent reprezentačného trénera Libor Hrček skončil na lavičke FBC Ostrava

25.11.2012 10:50:21
Trénerské zmeny v českom extraligovom klube FBC Ostrava zasiahli Libora Hrčka a Martina Trojana

Slovenský reprezentačný tím finišuje v príprave na blížiace sa MS v Košiciach. Celú prípravu vedie hlavný tréner Ján Holovka. Do metropoly východu nedocestovali asistenti Libor Hrček a Martin Trojan. Obaja menovaní sa v piatok podvečer dozvedeli, že ich pôsobenie v extraligovom klube FBC Ostrava sú zrátané. „Mohlo se to rozseknout dřív. Trochu mě to mrzí. Upřednostnil jsem klub, plánoval jsem, že asi ještě pojedu v neděli na Future,“ ozrejmuje situáciu Libor Hrček „Kdybych věděl, že to tak dopadne, pojedu na Slovensko, kde připravujeme tamní reprezentaci na mistrovství světa. Honza (Holovka pozn. red.) je tam sám,“ pokračoval Libor v rozhovore pre český florbalový server.

 

Libor Hrček viedol ostravské FBC od leta v pozícii hlavného trénera. Martin Trojan bol Liborov asistentom na lavičke. Ostrava nepodávala výkony ako si vedenie predstavovalo a tak prišla na rad zmena v trénerskom poste. Libora Hrčka strieda staro nový tréner Martin Smeták.

 

Pozícia asistenta v slovenskej reprezentácii mužov však pred MS nie je ohrozená. Tréner Holovka so svojimi členmi realizačného tímu ráta a na MS budú všetci pripravení ťahať za jeden povraz. Sám Libor Hrček verí Slovákom a svojmu tímu „Těším se na mistrovství světa, opravdu. Se Slovenskem nemáme co ztratit,“

 

Zdroj: Florbal.cz

späť