Asociácia svetových hier IWGA prijala IFF ako svojho člena.

30.05.2013 08:10:08
IFF robí postupné kroky k veľkým veciam.

Florbal zažil ďalší veľký deň vo svojej mladej histórii. Pondelok v Petrohrade odznel verdikt “Prijatý“. Toto významne rozhodnutie posúva florbal opäť o krok vyššie. Florbal bol prijatý spolu s lakrosom, thajským boxom a kickboxom do rodiny IWGA.. Noví členovia tak rozšírili počet členov svetových hier na 33, ktorí môžu žiadať o zaradenie do programu na ďalšie svetové hry, ktoré sa budú konať v roku 2017 v poľskej Wroclave.

 

Florbal však nie je nováčikom na svetových hrách. Vo fínskom Lahti sa v 1997 predstavil ako ukážkový šport. Tentoraz to už bude oficiálnym športom svetových hier. Potešenie z prijatia má i prezident IFF Tomas Eriksson „Kladné rozhodnutie IWGA je pre florbal ďalším veľmi dôležitým krokom. Florbalová rodina teraz bude usilovne pracovať na tom, aby ukázala, že svetovým hrám má čo ponúknuť a aby florbal bol zaradený na ich program."

 

 

Tak možno o pár rokov sa budú Slováci i Slovensky prezentovať vo Wroclave, kde florbal to môže stihnúť. Tohtoročné svetové hry hostí kolumbijské Cali, kam to už nestíhame.

 

Zdroj:

www.floorball.org

www.theworldgames.org

www.sportaccord.com

späť