ATU Košice s možnosťou okresať náskok 1. FBC Trenčín

15.11.2019 16:05:04
Počas víkendu pokračuje slovenská extraliga mužov zápasmi ôsmeho kola. Päť duelov je na programe v sobotu, jeden v nedeľu. V stretnutí 1. FBC Trenčín s ATU Košice môžu východniari v prípade víťazstva stiahnuť náskok lídra tabuľky na dva body.

Sériu štyroch triumfov po sebe ťahajú hráči bratislavského Lida a možnosť predĺžiť ju budú mať v nedeľu od 18.00 h v ŠH Elán v zápase proti vicemajstrovi z vlaňajšej sezóny a víťazovi októbrového EuroFloorball Cupu 2019 Tsunami Záhorská Bystrica. Lido je v tabuľke o jeden bod pred Tsunami, no hráči zo Záhorskej Bystrice odohrali o jeden duel menej. „Na zápas proti Tsunami sa veľmi tešíme a chceme jednoznačne potvrdiť, že u nás doma sa body brať nebudú! Našim cieľom je predĺžiť víťaznú sériu, no čaká nás previerka z kategórie najkvalitnejších. Iné varianty ako tri body do tabuľky budú pre nás momentálne sklamaním,“ vyhlásil sebavedomo kapitán ŠK Lido Prírodovedec René Slezák.

 

Do hlavného mesta vycestujú hráči Nižnej, ktorí si zmerajú sily so Snipers. Oravčania v predošlom kole ukončili sériu troch prehier a radi by sa udržali na víťaznej vlne. „Snipers majú každý rok veľmi dobrú prípravu. Dá sa od nich očakávať behavý štýl hry. Veľmi sa na to tešíme. Majú nám čo oplácať z minulej sezóny. Očakávame, že to bude dobrý zápas pre divákov a že bude veľmi dobrá atmosféra,“ povedal v relácii SZFB Florbalová kaviareň hráč Nižnej Martin Latka.

 

Podobné hlasy znejú aj z kabíny Snipers. „Pred zápasom s Nižnou sme mali dostatok času na prípravu, takže verím, že si pripíšeme dôležité body do tabuľky a napravíme si chuť po nepodarenom zápase proti Žiline. Do tejto sezóny sme už nevstupovali ako nováčik, hráči Nižnej vedia, čo od nás očakávať, avšak verím, že sme sa aj my niečo naučili, takže čakám vyrovnaný zápas plný gólov. Diváci sa majú na čo tešiť,“ uviedol kapitán bratislavského tímu Erik Slušný. Snipers bodovali v predchádzajúcich dvoch meraniach síl.

 

Víkendový itinerár dopĺňajú stretnutia Grasshoppers Žilina – Young Arrows Spišská Nová Ves, AS Trenčín – Florko Košice a Prešov – Púchov.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

8. kolo – sobota 16. novembra 2019:

 

16.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH Rosinská, Žilina)
16.00 hod – AS Trenčín – FK Florko Košice (sTC Aréna, Športovcov, Púchov)
17.00 hod – FaBK ATU Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (Multihala, Alejova, Košice)
17.30 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – TJ A - FbO Nižná (ŠH Lekárskej fakulty, Staré Grunty na Manželských internátoch /Manželáky/, Bratislava)
18.00 hod – FBC A4ka Mikuláš Prešov – FBK Púchov (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

 

Nedeľa – 17. novembra 2019:

18.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

AUTOR: Samuel PREKOP

 

ZDROJ FOTO: 1. FBC Florbal Trenčín

späť