ATU Košice v prestrelke nad sily Snipers Bratislava

06.01.2020 21:31:22
Počas dnešného sviatočného dňa boli na programe dva dohrávané zápasy 14. kola extraligy mužov. Z víťazstiev sa tešili družstvá z východu Slovenska – ATU Košice a Mikuláš Prešov.

V bratislavskej ŠH Elán videli diváci zaujímavé stretnutie s víťazným koncom pre ATU Košice. Hoci výsledok je pomerne tesný, Košičania v zápase ani raz neprehrávali. Domáci Snipers mali navrch v tretej tretine, ale aspoň vyrovnať sa im nepodarilo. Pre konečný výsledok bolo kľúčové, že už v siedmej minúte viedli hostia 4:0. „Do Bratislavy sme vycestovali v oklieštenej zostave s trinástimi hráčmi. Zápas sme spočiatku mali plne pod kontrolu, dovolím si tvrdiť že aj počas celej druhej tretiny. Posledná časť bola z nášho pohľadu katastrofálna, prepadávali sme v útoku, púšťali sme súpera do rýchlych brejkov, čo mu pomohlo znížiť náš náskok. Sme radi za tri body a ďakujeme súperovi za kvalitný výkon,“ povedal kapitán ATU Samuel Kerekeš, ktorý zvýšil na priebežných 4:0. Jeho tímu patrí v extraligovom poradí štvrté miesto, za tretím ŠK Lido zaostáva o jeden bod. Rovnaký má náskok pred piatym Florkom.

 

V domácej kabíne zavládlo po ďalšom nezdare sklamanie. „Opäť sme doplatili na hluché pasáže, v ktorých sme za krátky čas dostali veľa gólov. Taktiež sme absolútne nedodržiavali trénerove pokyny. Aby toho nebolo málo, museli sme viac než polovicu zápasu hrať s deviatimi hráčmi. Každopádne, v konečnom dôsledku súper zaslúžene zvíťazil a nám ostáva len dúfať, že našu hru v najbližšom období zlepšíme,“ uviedol brankár Snipers Dávid Vagaský, ktorý do hry zasiahol po treťom góle ATU a chytal do konca druhej tretiny. Okrem neho čelil strelám Košičanov aj Peter Pempek.

 

V ďalšom zápase získali tri body hráči klubu FBC A4ka Mikuláš Prešov, ktorí triumfovali nad FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:4. Ich víťazstvo sa pritom nerodilo jednoducho, hostia zo Žiliny viedli 1:0, 3:1 i 4:2. „V prvej tretine sme prepadali v obrane, robili množstvo chýb, mali sme slabý dôraz pred vlastnou bránkou. V druhej časti hry sme súperovi už nedovolili skórovať, chalani si plnili obranné povinnosti. Škoda množstva nepremenených šancí, ale nakoniec sme už zápas nepustili a doviedli do úspešného konca,“ zhodnotil tréner Prešova Peter Čaja. Pre domácich bolo toto víťazstvo mimoriadne dôležité aj z hľadiska tabuľkového postavenia - s pätnástimi bodmi sa vyrovnali práve Žiline a Snipers.

 

Výsledky dohrávky zápasov 14. kola extraligy mužov:

 

Pondelok 6. januára 2020:

 

Fat Pipe Snipers Bratislava - FaBK ATU Košice 10:13 (2:5, 3:5, 5:3)
FBC A4ka Mikuláš Prešov - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 6:4 (2:4, 1:0, 3:0)

 

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Lucia OLEKŠÁKOVÁ

späť