ATU Košice víťazom prestížneho UNIHOC Prague Games 2012

23.10.2012 11:11:04
Mladí ATUčkari otvárali fináloví den najprestížnejšieho mládežníckeho turnaja v Prahe.

Ako prvý chod dnešného finálového dňa sa servíroval rozhodujúci duel kategórie B13, medzi ATU Košice a fínskymi Platinium. Po vlažnom začiatku, ktorý divákov rozhodne nemohol prebudiť, predviedli Slováci poriadny kolotoč a suverénne vyhrali 7:1.

Prvá desaťminútovka bola veľmi vlažná, ale keď sa v jedenástej minúte trafil ťahom, z dobrej polovice ihriska, Dluhoš, asi sám netušil, akú sériu odštartuje. Jeho spoluhráča Ronald Gašparík totiž potom nezastavil ani Time Out a štyrmi gólmi fakticky rozhodol zápas. Fíni dokázali do prestávky iba znížiť na 1:6, pričom na šiestu bránku Gašparík asistoval. V druhej polovici sa zdalo Platinium lepší, avšak jediným úspešným strelcom sa stal Tomáš Turcsányi z Košíc a stanovil tak konečné skóre na 7:1 pre ATU Košice.

"Takýto priebeh zápasu som nečakal, mal som husiu kožu na celom tele a čakal, že Fíni budú o niečo lepšie," povedal nášmu webu sniper Ronald Gašparík. "Rozhodlo, že sme dali rýchle góly a potom dodržiavali taktiku," mal jasno.

Autor: Dannhofer M.