ATU otočilo zápas so Žilinou, strelecky explodoval Kerekeš

13.10.2019 20:28:32
Florbalisti ATU Košice sú aj po 5. kole slovenskej extraligy mužov na druhom mieste v tesnom závese za 1. FBC Trenčín. V nedeľu triumfovali nad domácim tímom FBC Grasshoppers Žilina 9:7. Víťazstvo východniarov sa pritom nerodilo jednoducho.

Žilinčania viedli 1:0, 2:1 i 3:1, ale favorizovaní Košičania otočili stav zápasu vo svoj prospech. Zlom prišiel v druhej tretine, keď sa hráči ATU ujali vedenia 5:4, ktoré už napokon nepustili z rúk. Leví podiel na úspechu tímu z metropoly Východu má útočník Samuel Kerekeš, ktorý strelil päť gólov a na ďalšie dva prihral. V drese zdolaného tímu zase zaujal štvorbodový matador Marián Galovič (2+2). "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a po prvej tretine sme vyhrávali 3:1. Rozhodujúcou sa ukázala druhá tretina, v ktorej sme svojimi zbytočnými vylúčeniami a individuálnymi chybami umožnili súperovi otočiť priebeh duelu. V záverečnej tretine sme doháňali náskok hostí z ATU, ale vyrovnať sa nám nepodarilo a preto sme prehrali 7:9. Zápas bol vyrovnaný, žiaľ, body nám nepriniesol. Napriek nepriaznivému stavu, chalani makali až do záverečného hvizdu, za čo si zaslúžia pochvalu. Taktiež veľká vďaka aj divákom, ktorí nás neustále povzbudzovali. Z tohto stretnutia sa musíme poučiť. Chalanom z ATU gratulujeme ku víťazstvu," zhodnotil pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu hráč Grasshoppers Daniel Baránek.

ATU zaostáva za 1. FBC Trenčín na prvej priečke 12-členného poradia o dva body. Žilinské „kobylky“ sú piate so ziskom sedem bodov. Šiesty tím tabuľky AS Trenčín i siedme Tsunami Záhorská Bystrica majú o bod menej, no zápas k dobru. ATU najbližšie privíta v sobotu 26. októbra na domácej palubovke Spišskú Novú Ves, v rovnaký deň nastúpia aj Žilinčania na pôde Záhorskej Bystrice.