ATU sa chystá na obhajobu titulu

31.03.2017 08:47:57
Finálová séria medzi majstrami Slovenska FK ATU Košice a FBC Grasshoppers Žilina, sa z metropoly Východu sťahuje na stredné Slovensko. Žilinské „Kobylky“ však čaká neľahký boj. ATU totiž vedie na zápasy 2:0 a chýba im jediné víťazstvo k úspešnej obhajobe titulu.

Prvý zápas zvládli Košičania lepšie než odvetu, no prehrávali 3:5 aj 4:6, ale v tretej tretine spustili na Žilinčanov oheň a síru v podobe piatich gólov a vyhrali 11:6. Strelecké preteky mali medzi sebou domáci Ronald Gašparík a Žilinčan Michal Miške. Obaja strelili po štyri góly. Druhý zápas si udržiavali náskok Košičania, no vedenie 4:1 napokon neudržali a hostia dokázali vyrovnať na 4:4. Predĺženie neprinieslo rozhodnutie a tak nasledovali samostatné nájazdy. V nich strelil víťazný gól Gašparík a majstri vyhrali 5:4. V sérií tak vedú 2:0 na zápasy a sú veľmi blízko k majstrovskému titulu.