ATU z hlavného mesta s postupom vo vrecku

16.03.2015 16:57:34
Košické ATU zachránilo česť svojmu mestu. Po vypadnutí majstrovského Florka sa ATU dostalo do semifinále. Dokázalo vyradiť bratislavský Hurikán 3:1 na zápasy.

 

Do Bratislavy pricestovali Východniari už v piatok a teda chceli byť odpočinutí a pripravení zvíťaziť už v sobotu. Spočiatku to vyzeralo na výhru keď sa ATU po prvej tretine s prehľadom dostalo do vedenia 3:1. S pribúdajúcim časom to však začalo padať domácim a razom mali Košičania plné ruky práce. Hurikán sa chytil a vyhral 9:6. Včera to bol boj o každý centimeter hracej plochy. Zrodila sa remíza 4:4, ktorá vôbec nebola prekvapením a keďže gól nepadol ani počas predĺženia, prišli na rad samostatné nájazdy. V nich mali väčšie šťastie Košičania a dokázali cez Hurikán postúpiť. „Prvý zápas v Bratislave sme si prakticky prehrali sami. Neustrážili sme si vedenie a chlapci začali vymýšľať rôzne nezmysly, po ktorých sme zbytočne inkasovali. Hurikán sa chytil našej hlúposti a dokázal zápas otočiť a vyhrať. Vo štvrtom súboji série sme verili, že môžeme uspieť. Zápas bol opäť vyrovnaný nielen hrou ale aj vývojom skóre. Každá z tretín sa skončila nerozhodným výsledkom. V nájazdoch sme napokon boli šťastnejší my. Rozhodujúci gól padol po dvoch odrazených žŕdkach do brány...,“ povedal kouč ATU Róbert Bučko.

 

Hurikán sa nemá za čo hanbiť. Sériu síce prehral, no minimálne vo dvoch zápasoch mal proste smolu. Prehral v nájazdoch, ktoré sú nevyspytateľné. „Tretí zápas v poradí sa nám podaril. Po slabšom úvode a preskupení formácií sme dokázali nepriaznivý vývoj otočiť. Včera sme strelili len štyri góly, rovnako ako náš súper. Mohlo to dopadnúť aj inak, no v nájazdovej lotérií bol súper úspešnejší,“ zhodnotil tréner Hurikánu Ján Purc.

späť