ATU zatiaľ stopercentné

11.03.2019 19:34:48
Extraliga juniorov sa počas víkendu prehupla už do semifinále. Jediným tímom, ktorý zatiaľ prechádza cez play-off bez prehry je ATU Košice. Východniari odohrali doposiaľ päť zápasov a v žiadnom z nich neokúsili trpkosť prehry. Po vyradení Banskej Bystrice vyhrávajú 2:0 na zápasy aj nad Žilinou. Naopak prvú prehru zaregistrovalo košické Florko aj 1. FBC Trenčín. Séria je vyrovnaná 1:1 a sťahuje sa na Západ.

V metropole Východu po Banskej Bystrici neuspeli ani žilinské „Kobylky,“ ktoré hlavne v úvodnom semifinálovom súboji prehrali vysoko 4:14... Odveta už bola podstatne vyrovnanejšia a Košičania zlomili zápas až v poslednej časti a tešili sa z víťazstva 6:4. „Zápasy boli veľmi podobné, rozdiel bol jedine v skóre. V prvom sme odskočili na začiatku druhej tretiny na rozdiel štyroch gólov a potom sme svoj náskok navyšovali. Včera sme neboli strelecky úspešní ako v sobotu. Žilina, posilnená o dvoch hráčov nám svojím nepôvabným florbalom narobila väčšie problémy, no napriek tomu sme dokázali doviesť zápas do víťazného konca,“ zhodnotil víkendové semifinále tréner ATU Košice Peter Vrba. Sympatické je, že sa Žilinčania po prvom debakli nerozsypali a práve naopak v druhom stretnutí zabojovali. „V prvom zápase nám v úvodnej tretine vyšla naša obranná hra. V druhej tretine sme dostali rýchle góly, čo naštartovalo súpera. Bohužiaľ sme s našou oklieštenou zostavou nedokázali reagovať na zmenu skóre, a po druhej tretine sme chceli zápas už len dohrať a ušetriť sily na nedeľňajší súboj. Do včerajšieho duelu sme vstúpili s veľkým odhodlaním, dodržiavali sme pokyny trénera a bojovali sme o každú loptičku. V druhej tretine sme začali aktívnejšie, čo sa zobrazilo aj na skóre. Súper sa nedostával do šancí vďaka našej dobrej obrane, ale kvôli našej nepozornosti a menším individuálnym chybám sme dovolili Košičanom skórovať do otvorenej obrany a tak aj druhá tretina skočila nerozhodne. V záverečnej časti sme opäť hrali dobrú obrannú hru ale opäť sme inkasovali do otvorenej obrany. Už nám nezostalo veľa času na vyrovnanie,“ povedal kapitán Žiliny Sebastian Ftorek.

Druhý košický celok Florko privítal doma hráčov 1. FBC Florbal Trenčín. Skutočnosť, že to bude dlhá a vyrovnaná séria sa v oboch súbojoch potvrdila. Trenčania vybojovali chcený zápas už v sobotu po víťazstve 6:5. Košičania sa však zmobilizovali a prehru včera Trenčanom odplatili v pomere 11:8. „V prvom zápase nám chýbali štyria kľúčoví hráči. Siahali sme na víťazstvo ale niektorí chlapci ťarchu zodpovednosti nezvládli. Včera sme tak ako aj súper, nastúpili v plnej sile a potvrdili sme druhé miesto po základnej časti. Víťazstvo sme si zaslúžili, aj keď sa nerodilo ľahko. Cez budúci víkend sa pokúsime v Trenčíne vybojovať historické finále pre Florko,“ skonštatoval tréner FK Florko Košice Pavol Blaško. Trenčania sú aj naďalej skromní a držia sa pri zemi aj pred domácimi odvetami. „Ako sme očakávali, táto séria bude veľmi vyrovnaná a bude sa bojovať o každý meter. V prvom zápase sme boli o niečo lepší a vyhrali sme najtesnejším rozdielom. Aj napriek tomu, že sme prehrávali sme postupne dokázali skóre otočiť. V druhom zápase sme prehrali, pretože sme si nedokázali ustrážiť dvoch hráčov Florka, ktorí sú naozaj špičkoví. Aj keď sme dvakrát dotiahli na rozdiel jedného gólu, nedokázali sme spraviť dôležitý krok k vyrovnaniu. Musíme popracovať na obrane. Nemôžeme inkasovať tak veľa gólov a navyše počet našich trestných minút je otrasný. Ak na týchto veciach zapracujeme, tak verím, že v sérii môžeme uspieť,“ povedal tréner 1. FBC Florbal Trenčín Pavel Polakovič.