Babík: „Hráme vlastne proti Rimavskej a Nemšovej zároveň.“

29.11.2018 10:32:23
Ani svetový šampionát v Prahe nezastavil domáce súťaže, okrem extraligy mužov sa totiž na ostatné súboje budeme môcť tešiť. Zápasy deviateho a desiateho kola odohrajú počas víkendu aj ženské tímy z prvej ligy.

Z celkového počtu deviatich zápolení sa až štyri odohrajú v Bratislave. Doma totiž hrá bratislavské Lido a Florpédo. Obaja majú rovnakých súperov a teda sa stretnú s nováčikom z Čadce a proti béčku z Kysuckého Nového Mesta. Kysučanky boli na úvod líderkami súťaže, no dnes sa nachádzajú až na piatom mieste. „V prvej lige žien nechceme s družstvom vôbec riešiť výsledky. Túto súťaž hráme ako náhradu regionálnych líg mládeže, kde je pre nedostatok družstiev málo zápasov. V tejto lige nám vždy nastupuje niekoľko skúsenejších hráčok, ktoré majú za úlohu pomáhať mladším. Zostavu skladáme vždy na základe zdravotného stavu a formy jednotlivých dievčat,“ povedal tréner béčka Kysučaniek Michal Vlček.

 

Udržať si vedúcu pozíciu budú chcieť dievčatá z Partizánskeho, ktoré čaká jediný súboj v sobotu doma proti Košiciam. Dotiahnuť na nich sa môže B-tím Nemšovej, ktorý aktuálne stráca na Partizánske tri body, no počas víkendu odohrajú Nemšovanky dva zápasy. Prvý na Orave s Mútnym a druhý v Badíne s banskou Bystricou, ktorá sa postupne v tabuľke šplhá nahor. „V prvom rade sa tešíme na domáce zápasy. Dávam priestor všetkým hráčkam, ktoré sú na zápase. Každým súbojom sa pomaličky zlepšujeme. Naše mladé družstvo zbiera potrebné zápasové skúsenosti. Čaká nás najťažší víkend v sezóne a verím, že to baby zvládnu výborne hlavne po hernej stránke. Trenčín je vždy nepríjemný súper. V prvej lige sa stretávame už pravidelne dlhé roky a naše vzájomné zápasy boli herne vyrovnané. Osobne sa viac teším na béčko Nemšovej, poznáme sa z mládežníckych kategórii, kde sa stretávame pravidelne. Dôležité bude, v akom zložení príde Nemšová, nakoľko majú široký káder. Nebojíme sa ani hráčok z extraligy a akokoľvek bude zápas prebiehať, budeme bojovať o dobrý výsledok do poslednej sekundy. Zaujímavosťou je, že budeme prakticky hrať proti dvom družstvám, nakoľko je známe, že sa k nim pripojili aj hráčky z Rimavskej Soboty a družstvo vedie trojica,“ povedal obšírnym spôsobom tréner Dukly Banská Bystrica Zdenko Babík.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

9. kolo – sobota 1. 12. 2018:

 

14.00 hod – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – JSC – Wild Girls Čadca (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

14.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Cassovia Velesis Košice (MŠH, Februárová, Partizánske)

14.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (ŠH pri ZŠ, Mútne)

15.30 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Tajovského, Badín)

17.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

 

10. kolo – nedeľa 2. 12. 2018:

 

12.30 hod – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

14.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH pri ZŠ, Mútne)

15.30 hod – ŠK Lido Prírodovedec – JSC – Wild Girls Čadca (ŠH Elán, Bajkalská 7, Bratislava)

15.30 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (ŠH Tajovského, Badín)

späť