Babík: „S kolegom Vlčekom sa tešíme na vzájomnú konfrontáciu.“

09.01.2020 11:33:47
Aj prvá liga žien rozbieha svoj novoročný kolotoč súbojmi 13. a 14. kola. Ak schváli Ligová komisia SZFB preloženie zápasu medzi Košicami a Prešovom na nedeľu, tak sa odohrá v metropole Východu derby medzi poslednou Cassoviou s prvým Prešovom. Druhý Snipers bude doma bojovať o ďalšie body proti Mútnemu a Banská Bystrica sa pokúsi o druhé víťazstvo sezóny s Čadcou, prípadne s béčkom Kysuckého Nového Mesta.

Po desiatich odohratých zápasoch si celkom dobre počína nováčik súťaže bratislavský Snipers, ktorý zaznamenal len dve prehry a to s lídrom a bývalým extraligovým klubom FBC A4ka Mikuláš Prešov. V sobotu sa Bratislavčanky pokúsia nadviazať na minuloročné výkony a pred sebou majú družstvo z Mútneho. Na Orave bol Snipers ešte v októbri úspešný keď zvíťazil 8:5.

 

Tretia Rimavská Sobota hráva domáce stretnutia v Brezne, kde počas víkendu privíta B-tím Kysuckého Nového Mesta a Čadcu. „Určite si chceme vybojovať všetkých šesť bodov. Myslím, že zápas s Kysuckým Novým Mestom bude o niečo ťažší, ale ani Čadca sa nedá podceniť. Sme však pripravené a chceme to vyhrať. Aktuálne sme najlepšie umiestnené v našej krátkej histórii pôsobenia v prvej lige, hoci časť nášho tímu v predchádzajúcej sezóne ligu vyhrala v drese béčka Nemšovej,“ povedala hráčka Rimavskej Soboty Denisa Uhrínová.

 

Do Slovenskej Ľupče za Banskou Bystricou vycestujú hráčky Čadce a Kysučanky. Dukla má veľmi mladý káder a tak sa dievčatá učia každý zápas a získavajú skúsenosti do ďalších rokov. „Ako každé družstvo, chceme byť a my úspešní. Bude to pre nás oficiálna premiéra v krásnej novej športovej hale v Slovenskej Ľupči. Prvý zápas sme s Čadcou vysoko prehrali, takže sa budeme chcieť súperkám revanšovať. Kysučanky poznáme, veď naše mládežnícke družstvá florbalovo vyrastajú vedľa seba už desať rokov. S trénerom Michalom Vlčekom máme kamarátsky vzťah a obaja sa tešíme na vzájomnú konfrontáciu našich mladých družstiev. Aj napriek obmedzenému tréningu verím, že moje dievčatá podajú v oboch zápasoch čo najlepší výkon,“ povedal tréner Dukly Banská Bystrica Zdenko Babík.

 

B-družstvo bratislavského Hurikánu sa pokúsi bodovo priblížiť Mútnemu, ktoré v nedeľu privíta v hlavnom meste. Na Orave boli úspešnejšie domáce hráčky, ktoré zvíťazili 7:1.

 

Zápas posledných Košíc proti lídrovi súťaže z Prešova sme síce zaradili do programu, no ešte nie je istý, pretože klub Cassovia Velesis požiadal LK SZFB o zmenu termínu a času zo soboty na nedeľu.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

13. kolo – sobota 11. 1. 2020:

 

13.00 hod – Snipers Bratislava – FBK Hornets Mútne (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

14.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – JSC Wild Girls Čadca (ŠHZŠ, S. Cambela, Školská, Slovenská Ľupča)

16.30 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (MŠH, Mládežnícka, Brezno)

 

14. kolo – nedeľa 12. 1. 2020:

 

10.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ (ŠHZŠ, S. Cambela, Školská, Slovenská Ľupča)

12.15 hod – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava „B“ – FBK Hornets Mútne (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

13.30 hod – FBC Slovan Rimavská Sobota – JSC Wild Girls Čadca (MŠH, Mládežnícka, Brezno)

15.00 hod – Cassovia Velesis Košice – FBC A4ka Mikuláš Prešov (Multihala, Alejova, Košice)

 

ZDROJ FOTO: FBC A4ka Mikuláš Prešov

späť