Banga „zrušil“ sabinovských „Predátorov!“

09.04.2018 20:48:50
Barážové boje o účasť v extralige mužov zvládli lepšie hráči bratislavského Snipers, ktorí dokázali zvíťaziť v oboch súbojoch na ihrisku sabinovských „Predátorov“ a priblížili si tak historickú účasť v najvyššej súťaži bližšie k realite. V oboch zápasoch exceloval kanonier hostí Peter Banga.

Úvodný súboj baráže dobre rozbehli domáci hráči, ktorí sa celkom zaslúžene dostali do vedenia 6:2 po druhej tretine, no záverečný finiš a uragán hostí z Bratislavy spôsobil obrat a následné víťazstvo 8:7 v prospech Snipers.

Odveta mala podobný priebeh s tým rozdielom, že hostia nepustili Sabinov do vyššieho gólového rozdielu, čo potom opätovne vyústilo záverečným obratom a konečným víťazstvom Snipers 7:5. V tomto súboji exceloval kanonier Snipers Peter Banga, ktorý strelil šesť gólov zo siedmich a na ten jeden ešte aj asistoval, čiže sa výraznou mierou pričinil k výhre hostí. „Očakávali sme, že na nás Bratislavčania vybehnú od začiatku zápasu. Vysoko napádali až v trojici čo nám sťažovalo prechod do útočného pásma. Prvé dve tretiny si však nevytvorili gólové šance. Gól dali len z presilovky a z nájazdu. Často strieľali no ich strely boli buď zblokované alebo len trafili nášho brankára. Naopak my sme boli efektívnejši a svoje príležitosti sme premieňali. Do tretej tretiny sme vstupovali za stavu 6:2. Ako inak, uspokojili sme sa s výsledkom a hostia ukázali svoju silu a skutočnosť, prečo sú právom tam, kde sú. Napokon sme prehrali 7:8..., Aj druhý súboj prebiehal  podobne ako ten prvý. Tentoraz sme po dvoch tretinách vyhrávali 3:2.. Do šanci sme sa dostávali oveľa častejšie a nastrelili sme tri brvná a brankár im toho vychytal dosť. Na rozdiel od prvého zápasu keď sme tretiu tretinu doslova vypustili, tento krát nás pribrzdili nepochopiteľné vylúčenia, keď sme hrali až desať minút v oslabení a minútu len v trojici. Tieto barážové zápasy ukázali presne to, v čom máme problém. Nedokážeme hrať celých šesťdesiat minút. V oboch stretnutiach sme boli prvé dve tretiny lepším tímom, no nedokázali sme si to ustrážiť. Každý zápas sa hrá na góly a nie na šance. Hlavne by som spomenul vynikajúceho Bratislavčana Bangu ktorý vlastne sám rozhodol druhý súboj. Či už to boli jeho prechody cez našich obrancov, alebo neskutočný gól z voleja z pätnástich metrov. Čudujem sa že ešte neoblieka reprezentačný dres. Celkový dojem z vynikajúcich barážových zápasov pokazil len fakt, že skoro každý osobný súboj padali Bratislavčania na zem. Čaká nás minimálne jeden zápas a určite ešte nášho súpera potrápime,“ zhodnotil obšírnym spôsobom tréner Sabinova Matúš Gergelčík.

Snipers je blízko k historickému klubovému úspechu, no ako povedal tréner tímu, majú v nohách už dlhú sezónu a čaká ich spraviť ešte posledný krok. „Po prehratom finále nám chvíľu trvalo, pokiaľ sa nám ho podarilo dostať z hlavy a prepnúť sa na barážové boje. Konkrétne to trvalo dve tretiny, čo sa aj odzrkadlilo na skóre. Tretiu tretinu sme sa však už dostali do zápasu a svojou trpezlivou hrou sa nám podarilo výsledok otočiť. Druhý duel sa už viac podobal na našu hru a aj keď sme spravili nejaké chyby a brankár nás občas musel podržať, opäť sme ukázali našu kondičnú pripravenosť a tak ako počas celej sezóny aj celého play-off sme v tretej tretine prebrali iniciatívu a zápas dotiahli do úspešného konca. Máme už v nohách extrémne dlhú sezónu a zápasy so Sabinovom boli náročné, takže spravíme všetko preto, aby sme pozbierali posledné sily a ukončili sériu v najkratšom možnom čase,“ povedal tréner bratislavského Snipers Dárius Siheľský.