Banská Bystrica pokorila baštu dievčenského florbalu!

21.05.2018 18:19:25
V Nemšovej sa v sobotu odohral Turnaj o pohár prezidenta Slovenského zväzu florbalu v kategórii mladšie žiačky. Baštu slovenského dievčenského florbalu ovládli dievčatá z Banskej Bystrice, ktoré si vybojovali celkové prvenstvo pred domácou Nemšovou a tretím Kysuckým Novým Mestom.

V prvom stretnutí sa domáce Nemšovanky navnadili víťazstvom 5:3 nad Kysučankami, no v druhom súboji sa rozbehli dievčatá z Banskej Bystrice, ktoré zdolali Kysucké Nové Mesto 8:2. Tretí súboj bol tak finálovým a v ňom dominovali opäť Bystričanky, ktoré si poradili s Nemšovou 8:3. „Už deväť rokov máme založený klub a konečne sa nám podarilo vybojovať celoštátny majstrovský titul aj keď len v kategórii mladších žiačok. Dievčatá na tomto jednodňovom turnaji zabrali a podarilo sa im po prvý raz zdolať silnú domácu Nemšovú a taktiež Kysucké Nové Mesto a tak sa právom tešia z prvého miesta,“ povedal tréner víťazného tímu FBK BCF Dukla Banská Bystrica Zdenko Babík.

 

Pekne pripravené podujatie bolo veľmi krátkou časovou záležitosťou pre zúčastnené družstvá. „Je na škodu, že sa takéhoto celoštátneho podujatia zúčastnili len tri kluby. S deťmi je potrebné pracovať a potrebujú medzi sebou konfrontáciu. Situácia je na Slovensku v dievčenských mládežníckych kategóriách o niečo slabšia a preto pracujeme s tým, čo máme k dispozícii. Verím však, že sa to časom zmení. Viem, že sa začalo pracovať s dievčatami v Partizánskom a myslím, že aj v Košiciach, či Michalovciach, čiže sa to postupne rozrastá a to nás všetkých teší,“ skonštatoval Babík.

 

Konečné poradie kategórie mladších žiačok:

 

  1. FBK BCF &Dukla Banská Bystrica
  2. NTS FK – ZŠ Nemšová
  3. MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto
späť