Banská Bystrica zostupuje do prvej ligy

28.03.2017 21:41:28
Posledné víkendové dvojkolo barážových zápasov o účasť v extralige žien pre nasledujúcu sezónu vyriešilo všetky otázniky. Najvyššiu súťaž si v sezóne 2017/2018 zahrajú FbC Predator Sabinova ŠK Slávia SPU DFA Nitra. Do prvej ligy minimálne na jeden rok zostupuje 1. FBK BCF Banská Bystrica a zostáva v nej ŠK Lido.

Rozhodujúca „bitka“ sa odohrala v sobotu v Nitre. Stretli sa medzi sebou extraligové družstvá z aktuálnej sezóny a bolo jasné, že víťaz sa v súťaži zachráni. Nitra absolútne nezaváhala a Bystričanky zdolala vysoko 14:4. Lido sa pokúsilo vybojovať si prvé body, no v súboji proti už postupujúcim Sabinovčankám situáciu nezvládli, no prehrali so cťou 7:11.

 

Nedeľa už bola pohodová, pretože všetky družstvá vedeli na čom sú a tak sa hral uvoľnený florbal. Sabinov zavŕšil svoje účinkovanie a postup v baráži aj šiestym triumfom, tentoraz nad Banskou Bystricou v pomere 11:8. „Do sezóny sme vstupovali s malými dušičkami, ale veľkými cieľmi. Hneď od začiatku súťaže sme mali jeden jediný cieľ a tým bol postup do extraligy. Verili sme si a sezóna ukázala, že právom. Liga nebola náročná, no aj napriek tomu sme párkrát zakopli. Dostali sme sa však do baráže, v ktorej sme sa dokázali zomknúť ako tím a bojovať. Počas celej sezóny nás bolo v družstve málo, baráž nebola iná, ale baby makali a za rok sa výrazne zlepšili. Po prvom kole baráže, kedy sme porazili jasného favorita – Nitru, sme si už verili na celkové víťazstvo, čo sa nám aj podarilo. Čaká nás však oveľa náročnejšia sezóna a sme si vedomé, že ak chceme extraligu udržať, musíme sa zlepšovať. Rovnako si uvedomujeme, že náš káder na extraligu nepostačuje a pevne veríme, že miestenka v ženskej extralige pritiahne do Sabinova nové, prípadne staronové florbalové nádeje,“ zhodnotila celú sezónu hráčka FbC Predator Sabinov Barbora Boháčová.

 

Výsledky baráže extraligy žien:

 

5. kolo – sobota 25. 3. 2017:

 

1. FBK BCF Banská Bystrica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra 4:14 (0:4, 2:4, 2:6)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FbC Predator Sabinov 7:11 (0:4, 2:2, 5:5)

 

6. kolo – nedeľa 26. 3. 2017:

 

FbC Predator Sabinov – 1. FBK BCF Banská Bystrica 11:8 (4:3, 3:2, 4:3)

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK Lido Prírodovedec 7:4 (1:0, 4:1, 2:3)

 

Konečná tabuľka baráže:

späť