Baroš nazad do AS Trenčín, Zeliezka na hosťovanie do Púchova

21.12.2019 17:51:38
Dvaja účastníci extraligy mužov ohlásili v uplynulých hodinách zaujímavé akvizície. Dávid Baroš sa po pol roku strávenom v „kolíske florbalu“ vracia do AS Trenčín. Káder FBK Púchov vystužil skúsený Roman Zeliezka.

Dávid Baroš pomohol v sezóne 2018/2019 získať pre AS Trenčín historický národný titul a vybral sa legionárčiť. Pre pokračovanie kariéry si vybral Švédsko, konkrétne klub Strängnäs IBK z tamojšej druhej najvyššej súťaže. Teraz ho okolnosti prinútili vrátiť sa domov. „Dôvody návratu sú prosté. Nenašli mi prácu a, žiaľ, aj môj zdravotný stav nie je ideálny,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského florbalu (SZFB) 23-ročný útočník.

 

Vo Švédsku toho člen širšieho kádra reprezentácie SR napokon veľa neodohral. V prvom tíme absolvoval tri prípravné zápasy, v ktorých získal štyri body za dva góly a dve asistencie. Tri súťažné štarty pridal za rezervný tím s bilanciou 5+3. „Hodnotím to určite pozitívne. Spoznal som veľa nových ľudí, mám nejaké kontakty do budúcna, najmä som trénoval na vynikajúcej úrovni a odniesol som si veľa skúseností,“ dodal Baroš. Momentálne má problémy s kolenom a kedy sa dočká obnovenej premiéry v drese AS Trenčín ešte ani sám nevie. Úradujúcemu šampiónovi patrí po dvanástich kolách siedme miesto v extraligovej tabuľke. Barošove ofenzívne schopnosti mu určite padnú vhod, keďže Trenčania strelili dosiaľ iba 65 gólov, čo je štvrtý najnižší počet spomedzi všetkých tímov.

 

Posilu do ofenzívy získal aj FBK Púchov, ktorý má na konte ešte o jeden gól menej ako AS Trenčín. Prispieť k zvýšeniu produktivity nováčika súťaže by mal skúsený Roman Zeliezka. Dvadsaťsedemročný niekdajší reprezentant SR a účastník majstrovstiev sveta 2014 si predtým naposledy obliekal dres neďalekého 1. FBC Trenčín. Do Púchova prichádza zatiaľ na hosťovanie do konca aktuálneho ročníka. „Nakoľko som pre prácu nezačal sezónu vo FBC Trenčín, tak som sa stretol s pánom Piovarčim (športový riaditeľ 1. FBC, pozn.), aby sme sa spolu dopracovali k riešeniu, čo s načatou sezónou. Zhodli sme sa, že hosťovanie v FBK Púchov bude momentálne najlepšou možnosťou a kluby toto hosťovanie následne v priebehu pár dní spečatili,“ uviedol Zeliezka.

 

Podobne ako Baroš, ani on ešte nebude k dispozícii počas zajtrajšieho zápasu 13. kola domácej najvyššej súťaže. „Zúčastnil som sa zatiaľ iba na jednom tréningu a po tých niekoľkých mesiacoch ‚nič nerobenia‘ mi to dalo zabrať, ale snáď som to ešte nezabudol. Tento víkend ešte z rodinných dôvodov nenastúpim, takže premiéru budem mať až po novom roku, ale každopádne sa teším na každý jeden zápas, ktorý odohrám,“ doplnil útočník, ktorý v uplynulej sezóne odohral za 1. FBC Trenčín 14 extraligových zápasov so ziskom 11 bodov za 5 gólov a 6 asistencií.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť