Benčúrik: „Ak dáš do hry srdiečko, víťazstvá prídu časom aj samé.“

18.03.2020 13:51:28
Predchádzajúca sezóna extraligy juniorov bola špecifická tým, že namiesto pôvodných dvanástich účastníkov v nej hralo len desať. To spôsobilo skutočnosť, že žiadne z družstiev nezostúpilo. Posledné miesto patrí Piešťanom, ktorým sa budeme venovať neskôr, no deviatu priečku obsadilo družstvo FBC BlueBerries Modra.

Modrania sa veru potešili skutočnosti, že sa v aktuálnej sezóne nevypadáva a ani nehrá baráž. Družstvo spod Malých Karpát malo totiž úzky káder a tak dalo priestor najmladším možným hráčom. Modrania získali len šesť bodov a to s posledným nováčikom súťaže FBC Páv Piešťany, no nebolo ďaleko od niekoľkých prekvapení. „Sezónu hodnotím tak, že sme mali veľmi mladý káder a môžem smelo povedať, že najmladší v celej lige a bohužiaľ aj najmenej skúsený. Našim cieľom bolo predovšetkým sceliť kolektív, čo sa podarilo, čiže minimálne toto beriem pozitívne. Čo sa týka dosiahnutých výsledkov, boli lepšie zápasy, no vedel som, že prídu aj tie horšie. Chcel som dať priestor mladším, lebo majú potenciál a navyše nízky počet starších hráčov by súťaž neutiahlo,“ povedal tréner Modry Michal Benčúrik.

 

V drese Modry do zápasov nastupovali na povolené výnimky aj o päť rokov mladší chlapci než ich súperi. Prišli aj vysoké dvojciferné prehry, čo by mohlo hráčov demotivovať. „Chalani boli na to pripravení a v hlavách vopred nastavení. Preto, čo sa výsledkov týka, nerobíme si z nich ťažkú hlavu. V Modre nie sme nastavení na víťazstvá a nezakladáme si na nich. Samozrejme, že potešia, no ak dajú chlapci do hry srdiečko, výsledky sa postupne dostavia,“ prezradil kouč Modry.

 

Istá miestenka v extralige pre nasledujúcu sezónu je zaväzujúca. Družstvo opúšťa najskúsenejší hráč Milan Juhanyak, ktorý bol jednoznačným lídrom tímu. „Milan v tejto kategórii končí, pretože už nespĺňa vek juniora a každopádne nám bude chýbať. Nahradiť ho vôbec nebude jednoduché. Budeme však hľadať hráčov, ktorí budú novými strelcami a pokúsime sa vytvoriť nového lídra. Či nás aj niekto posilní uvidíme neskôr. Ešte máme veľa času,“ uzavrel Benčúrik.

 

AUTOR a ZDROJ FOTO: Miroslav HÝLEK

späť