Benčúrik: „Prešovčania prídu do modranského pekla!“

05.10.2018 10:05:47
Súbojmi piateho a šiesteho kola pokračuje počas víkendu extraliga juniorov. Až štvorica družstiev nestratila doposiaľ ani bod, no je viac ako isté, že sa tak stane. Súperi sa totiž stretnú aj medzi sebou navzájom. Určitá eufória vládne v Modre, ktorá zažije historicky prvý extraligový florbalový súboj. Družstvo spod Malých Karpát privíta doma Prešov a vraj sa chystá búrlivá atmosféra.

Medzi zaujímavé a dramatické súboje možno označiť stretnutia medzi košickým ATU a žilinskými „Kobylkami“ ale aj 1. FBC Trenčín s úradujúcimi majstrami Tsunami Záhorská Bystrica. Práve obhajcovia titulu nie sú na začiatku sezóny v úplnej pohode, pretože z troch zápasov prehrali dva a nachádzajú sa na ôsmom mieste tabuľky. Zároveň nastrieľali najmenej gólov a pred sebou majú dôležitý a náročný zápas na palubovke lídra 1. FBC Trenčín. V nedeľu ich čaká duel proti predposlednému družstvu tabuľky trenčianskemu AS. Kouč Tsunami Stanislav Hujo priznal, že mali spoločne s chlapcami vážnu diskusiu a k víkendovým zápasom sa z taktických dôvodov nevyjadril.

 

Nováčik z Modry sa po kontumačnom víťazstve nad Mútnym dostalo v tabuľke na pekné šieste miesto a po štyroch zápasoch sa dočkajú aj domáceho prostredia. „Prešovčania prídu zajtra do modranského pekla,“ vyhlásil kouč nováčika z Modry Michal Benčúrik a dodal: „Silu súpera rešpektujeme a má náš rešpekt, ale chceme si v prvom domácom súboji vybojovať víťazstvo. Do haly by malo prísť veľa fanúšikov, zatiaľ vieme o približne stovke hlučných fans, čiže atmosféra bude určite geniálna a je už len na hráčoch ako sa vysporiadajú s atmosférou a na ihrisku aj so svojim súperom. Veľmi sa na tento zápas tešíme a bude špecifický tým, že do Modry prvý raz zavíta extraliga.“

 

Úplne spokojní s výkonmi tímu nie sú ani tréneri bratislavského Snipers. Chlapci z hlavného mesta navyše cestujú na dvojzápas do Trenčína. Zajtra sa stretnú proti AS, no v nedeľu ich čaká náročný súboj proti dobre rozbehnutému FBC. „V posledných zápasoch sme dali dosť gólov, no aj tak sme ich prehrali, čo by nebol úplne problém, keďže sme hrali s kvalitnými súpermi, no hnevá nás, že sme väčšinu gólov súperom darovali ako na podnose. Na to sme sa snažili za posledné dva týždne zamerať a zapracovať na tom. Verím, že ak tieto záležitosti eliminujeme, tak sa budeme tešiť zo šiestich bodov,“ povedal tréner Snipers Bratislava Tomáš Chvála.

 

Oravské „Sršne“ z Mútneho po kontumačnej prehre s Modrou (nastúpilo viac hráčov, ktorí sú na hosťovaní, než povoľuje súťažný poriadok), klesli na posledné miesto tabuľky a sú bez bodu. Vyhrať sa budú snažiť v súbojoch proti košickým tímom Florku a ATU, čo nebude jednoduché.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

5. kolo – sobota 6. 10. 2018:

 

14.00 hod – FK Florko Košice – TJ FBK Hornets Mútne (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

14.00 hod – FBK AS Trenčín – Snipers Bratislava (MŠH ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

14.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

16.00 hod – FBC BlueBerries Modra – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

 

6. kolo – nedeľa 7. 10. 2018:

 

10.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – Snipers Bratislava (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

11.00 hod – FaBK ATU Košice – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

12.30 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Mikuláš Prešov (ŠH Tajovského, Badín)

14.00 hod – FK Florko Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

14.00 hod – FBK AS Trenčín – Tsunami Záhorská Bystrica (MŠH ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

späť