Bereš: „Už mám na stredu vybavené voľno!“

13.03.2015 22:16:37
Úvodné zápasy štvrťfinále mužskej Salming Extraligy potvrdili, že dvojice sú vyrovnané. O konečných výsledkoch rozhodovali maličkosti a nezrodili sa ani žiadne debakle. Práve naopak, medzi prvým ŠK 1. FBC Trenčín a ôsmym FBC Mikuláš Prešov bol v tabuľke po základnej časti až dvadsaťpäť bodový rozdiel a na zápasy je to 1:1.

 

 

Trenčania sa v domácom prostredí nechali zaskočiť a svoj prvý štvrťfinálový súboj tejto sezóny prehrali s Prešovom 7:10. Bez znižovania výkonu súpera bolo zrejmé, že svojho súpera trochu podcenili. Po „umývaní hláv“ trénerom Miroslavom Ságom sa jeho zverenci v druhom súboji spamätali a vyhrali ho 7:2. „Nič ľahké nás nečaká, no pokiaľ chceme pokračovať v súťaži, musíme si na Východe uchmatnúť minimálne jednu výhru. Pokiaľ moji zverenci pristúpia k zápasom zodpovedne a budú hrať disciplinovane, môžeme pomýšľať na úspech. Bude to vyrovnané a ja som rád, že sa nám v domácich zápasoch nikto nezranil, čiže do Prešova cestujeme v kompletnom zložení. Je to play off a na zápasy sa všetci už tešíme,“ povedal tréner ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága.

 

Prešovčania povzbudení jedným víťazstvom v Trenčíne si očividne veria. Veľa bude záležať aj na lídrovi tímu Janovi Komínkovi, ktorý prakticky zariadil víťazstvo Mikuláša. Sám strelil päť gólov a na dva z desiatich prihral. Východniari chystajú nové zbrane a prekvapenia pre svojho súpera. „Do celej série sme nastúpili s cieľom, že ideme vybojovať postup do semifinále. Na domáce zápasy sme sa zodpovedne pripravili a chystáme takú atmosféru, akú ešte Trenčania nezažili. Verím, že nás to vyhecuje k takému výkonu, aby sme boli úspešní,“ vyslovil slová do bitky kapitán Prešova Martin Sikorjak.

 

 

Žilinské „Kobylky“ mali pred výberom súpera zálusk na Prešov, no možno sú dnes radi, že hrajú proti M-Šport Salming Team Trenčín. Doma svoju pozíciu obhájili a zvíťazili 6:3 a 4:3. V Trenčíne tak majú dva pokusy na postup do semifinále. „S Dubnicou a ani M-Športom Trenčín sme nikdy nemali pozitívnu bilanciu. Väčšinou sme v zápasoch spravili počas aktívnej hry množstvo chýb a súperi nás trestali z protiútokov. Aj v základnej časti sme v Trenčíne prehrali 8:4. Nedá sa očakávať, že budeme veľmi ofenzívnym a dominantným tímom. Bude to tesné a vyrovnané a ja pevne verím, že to bude jeden zápas,“ povedal tréner Grasshoppersu Tomáš Hrnčiar.

 

Trenčania mali v Žiline svetlé momenty. V prvom zápase dokázali otočiť z 0:2 skóre na 3:2 a v druhom súboji viedli už v tretej minúte 2:0. V tomto súboji však mali až štyroch vylúčených hráčov, čo určite prispelo k obratu skóre. „Počas týždňa sme sa na Žilinu pripravili. Zbrane rozhodne neskladáme. Vieme čo naši súperi hrajú a bude dôležité do akej miery chlapci zvládnu eliminovať ich hru. Navyše máme výhodu domáceho prostredia, čo chceme využiť,“ prezradil hrajúci tréner a kapitán trenčianskeho M-Športu Juraj Matejka.

 

 

Stupavské Tsunami sa nezľaklo úradujúceho majstra FbO Florko Košice a v domácich zápasoch „upratalo“ súpera do prehry o tri a dva góly. V prvom stretnutí bola hra z oboch strán opatrnejšia, no Záhoráci ušli Východniarom v prvej tretine. Druhý duel sa začal divoko. Obrany mali deň otvorených dverí a prvá tretina sa skončila nerozhodne 4:4. Stupava sa vrátila k pozornejšej obrane, eliminovala brejky súpera a dotiahla do víťazného konca aj druhý zápas. „Budeme si musieť zvyknúť na košickú palubovku, no hlavne budeme po náročnej ceste tak, ako naši súperi u nás. Otázkou bude, či sa Florko dokáže nejak pripraviť na našu hru. Začneme hrať na dve formácie, ktoré sú podľa mňa lepšie od tých košických. Na Východ cestujeme s vedomím, že to bude veľmi náročné, no pokúsime sa pre postup spraviť maximum už v zajtrajšom zápase,“ skonštatoval kouč Stupavy Roland Bluska.

 

Tréner Florka Pavol Blaško, ktorý posilnil lavičku družstva len niekoľko kôl pred koncom základnej časti pred odvetami povedal: „Musíme predovšetkým začať premieňať šance, ktoré si v zápasoch vypracujeme. Stále sa chlapci spoliehajú na jedného, dvoch hráčov, no dnes sa len veľmi ťažko presadíte v hre jeden proti jednému. Navyše ma mrzí, že kondične nie sme na tom tak, ako by sme mali byť, respektíve ako náš súper. Stupava dala navyše do hry väčšie srdce než my. Určite sa nevzdávame, no chalani musia dať do hry v domácom prostredí viac ako sto percent.“

 

 

Ďalšiu drámu sľubuje dvojzápas medzi bratislavským Hurikánom a košickým ATU. Východniari doma uchmatli dve výhry, no zápasy boli vyrovnané až do konca. V úvodnom dueli zvíťazilo ATU 6:4 a v nasledujúcom 2:1 až po samostatných nájazdoch. Kapitán Hurikánu Vladimír Bereš sa odvetných zápasov už nevie dočkať. „Popracovali sme na presilovke, ktorá nám počas základnej časti vychádzala, no teraz počas zápasov play off, nás zradili práve presilové hry. Pokúsime sa do hry zapojiť aj nových hráčov a taktiež sme nacvičovali rôzne herné situácie zamerané na koncovku. V Košiciach sme mali viac gólových príležitostí než súper, no nedokázali sme ich premieňať. Dúfam, že doma budeme efektívnejší.“ Na otázku, či je v silách Hurikánu vyrovnať sériu a vrátiť sa do Košíc nám Bereš pohotovo odpovedal: „Už mám vybavené voľno v práci na najbližšiu stredu a to je moja odpoveď.“

 

„Odohrali sme dva fyzicky veľmi náročné zápasy a preto bolo dôležité, aby si chlapci predovšetkým dobre oddýchli. To sa nám podarilo a v Bratislave očakávam tuhé boje o každý centimeter ihriska,“ povedal tréner ATU Košice Róbert Bučko.

späť