Bez bodovej straty už len Spišiačky

01.10.2015 11:37:16
Jediným tímom ženskej Extraligy, ktorý po štyroch odohratých kolách nestratil ani bod je FbK Kométa Spišská Nová Ves.

Spišiačky si poradili aj na ihriskách súperov. V sobotu zdolali Nitru vysoko 8:1 a o deň neskôr zvíťazili aj v Bratislave nad Hurikánom 4:1. V drese Východniarok dominujú tri hráčky. Sú nimi sestry Paulína a Kristína Hudákové a Klára Grossová, ktoré dokázali z 32 gólov streliť 31!

 

Po jedinej prehre s Pruským v prvom kole sa postupne rozbiehajú aj úradujúce majsterky z Tvrdošína. Vyhrali 6:2 v Prešove a zdolali aj nováčika Eastern Wings Michalovce 11:4. „V Prešove sme podali výkon približne na dvadsať percent z toho, čo od dievčat očakávam a na čo reálne majú. V Košiciach proti Michalovciam to bolo o niečo lepšie hlavne v prvej tretine, ktorú sme vyhrali 5:0. Postupne skladáme formácie, no naša hra občas pripomína skôr naháňačku za loptou než hra, ktorá by mala hlavu a pätu,“ skonštatoval kouč majsteriek z Oravy Michal Cvanciger. Tvrdošín už má na hosťovaní aj novú brankárku. Je ňou Viktória Ščasná z bratislavského ŠK Lido. „Absolvovala s nami zatiaľ len jeden tréning a je predčasné hodnotiť jej výkony. Myslím si, že má perspektívu,“ dodal Cvanciger.

 

Po dvoch kontumáciách bodovala aj Nemšová, ktorá dokázala zdolať Pruské na jeho ihrisku v Dubnici 4:3. Značný prepad zaznamenávajú hráčky FBC Mikuláš Prešov. Po prehre s Tvrdošínom nebodovali doma ani s ďalším nováčikom súťaže Kysuckým Novým Mestom (9:10). „Do družstva som prišiel tesne pred začiatkom sezóny, do ktorej moje zverenkyne nastúpili bez absolvovania letnej prípravy. Táto skutočnosť sa prejavuje aj na úvodných výsledkoch. Proti Tvrdošínu sme sa snažili aplikovať do hry niekoľko nových prvkov, ktoré sme za krátky čas s dievčatami stihli natrénovať, no všetko chce čas,“ povedal tréner Prešova Richard Hraško.

 

Na poslednom mieste tabuľky je tretí nováčik 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica, ktorá v doterajšom priebehu získala dva body. V sobotu prehrali s Hurikánom 1:2 po samostatných nájazdoch a o deň neskôr pod Zoborom s Nitrou 1:7.

 

ZDROJ FOTO: facebook FbK Kométa Spišská Nová Ves

späť