Bez straty už len Nemšová s Trenčínom, posledné je Florpédo

30.10.2018 07:41:52
V prvej lige žien sa odohral kvalitný súboj medzi doposiaľ nezdolanými tímami, ktorými bolo domáce Partizánske a béčko Nemšovej. Z víťazstva 13:8 sa tešila napokon Nemšová. Bez straty je tak už len Nemšová a 1. FBC Trenčín, ktorý mal počas víkendu voľno. Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenal nováčik z Čadce. Posledným tímom, ktorý zatiaľ nebodoval je družstvo bratislavského Florpéda.

Zrejme najzaujímavejším súbojom víkendového dvojkola bol zápas medzi domácim Partizánskym a Nemšovou. Duel napokon vyhralo béčko  Nemšovej, no tento tím použil hráčky z extraligy, čo dalo stretnutiu vyššiu úroveň. „Myslím, že sme ponúkli divákom pekný zápas. Prehra nás mrzí ale ukázalo sa, že Nemšová má viac skúsených hráčok a pokiaľ chceme dať priestor v takomto zápase trom formáciám, na lepší výsledok nemôžeme pomýšľať. Treba sa z toho poučiť, pretože v najbližšom kole nás čaká dôležitý súboj v ktorom chceme uspieť a udržať si tak druhé miesto v tabuľke,“ povedal tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček a ku svojej novej posile z Nemšovej Patrícii Štefánkovej, ktorá svojmu bývalému tímu strelila dva góly doplnil: „Patríciu postupne zapracovávame do prvého útoku ku ďalším dvom reprezentantkám Dobošovej a Drábekovej. Myslím, že sa celkom rýchlo adaptovala a zápas od zápasu jej výkon bude gradovať.“

 

Prebúdza sa aj bratislavské Lido, ktoré naplno využilo domáce prostredie a poradilo si s Banskou Bystricou, ktorú zdolalo 7:5 ale aj s Mútnym v pomere 6:4. Víťazstvo si doma zaknihovali aj dievčatá z Kysúc. Nestačili na nich Košičanky, ktoré prehrali 2:11.

 

Naopak historicky prvé súťažné body si vybojovali dievčatá z Čadce, ktoré sú nováčikom súťaže. V domácom prostredí vyhrali nad Cassoviou Velesis Košice 4:1 a keďže bratislavské Florpédo doma zaváhalo v oboch zápasoch, keď podľahlo Mútnemu 2:6 a Banskej Bystrici 3:5, spadlo na dno tabuľky a je jediným družstvom bez bodu.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

5. kolo – sobota 27. 10. 2018:

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 7:5 (3:2, 3:2, 1:1)

 

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – TJ FBK Hornets Mútne 2:6 (2:1, 0:0, 0:5)

 

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ –  Cassovia Velesis Košice 11:2 (4:1, 3:0, 4:1)

 

6. kolo – nedeľa 28. 10. 2018:

 

ŠK Lido Prírodovedec – TJ FBK Hornets Mútne 6:4 (1:1, 4:0, 1:3)

 

FBK Harvard Partizánske – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ 8:13 (3:4, 2:4, 3:5)

 

FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

 

JSC – Wild Girls Čadca – Cassovia Velesis Košice 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

 

Aktuálna tabuľka po 6. kole:

 

ZDROJ FOTO: Daniel STEHLÍK/Cvak.sk

späť