Bitka o hrad Matúša Čáka v znamení súboja šampióna a lídra tabuľky

01.11.2019 12:14:04
V sobotu sa uskutoční päť stretnutí slovenskej najvyššej florbalovej súťaže mužov. Jeden zápas je na programe v nedeľu. Šláger kola je nepochybne trenčianske derby medzi lídrom tabuľky a dosiaľ nezdolaným tímom v aktuálnej sezóne 1. FBC a vlaňajším šampiónom AS. Vo zvyšných dueloch sa stretnú Florko s Prešov, Lido s ATU, Púchov s Nižnou, Spišská Nová Ves so Záhorskou Bystricou a na záver Snipers so Žilinou.

Šesť zápasov a šesť víťazstiev. Taká je dosiaľ bilancia florbalistov 1. FBC Trenčín a o neporaziteľnosť neplánujú prísť ani vo víkendovom súboji. „Na derby sa tešíme. Je to pre nás zápas ako každý iný, ktorý chceme, samozrejme, vyhrať a natiahnuť tak našu víťaznú sériu. Verím, že príde plná hala a ukážeme, že naše postavenie v tabuľke je zaslúžené. Na stretnutie sa pripravujeme poctivo a pokračujeme v našej práci,“ povedal hráč Marek Bulko.

 

Obhajcovi titulu patrí momentálne piate miesto tabuľky. Pred šlágrom však nehádžu flintu do žita. „Hovorí sa, že derby nemá favorita, no tabuľka a domáce prostredie doňho tentokrát mierne pasuje 1. FBC. Mimoriadne posilnili a čo som počul, tak hrajú skutočne výborne. My skúsime prekvapiť. Tento zápas vždy lákal početnú divácku kulisu, mohlo by to tak byť aj v sobotu, zápas bude určite zaujímavý. Osobne dúfam, že domáci tréner postaví do bránky Jakuba Klobučníka, ktorý je môj dobrý kamarát, no zhodou okolností sme proti sebe ešte nikdy nenastúpili, dokonca ani v mestskej lige alebo na nejakom letnom turnaji,“ zaželal si gólman AS Gabriel Mészáros.

 

Víkendové zápolenia uzavrie nedeľňajší duel medzi Grasshoppers Žilina a Snipers Bratislava. Tím z hlavného mesta dosiahol v predošlom kole prvé víťazstvo za tri body a rád by naňho nadviazal. „Žilinu ako súpera veľmi dobre poznáme. Odohrali sme s nimi veľa zápasov za ostatné dva roky. Naposledy sme proti ním hrali na Slovak Floorball Cupe v auguste. Po nie veľmi podarenom štarte do sezóny chceme teraz naviazať na výhru proti Púchovu a predĺžiť sériu víťazstiev najbližším zápasom. Takže veríme v zisk troch bodov,“ tvrdí hráč Snipers Martin Mieč.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

7. kolo – sobota 2. novembra 2019:

 

15.00 hod - FK Florko Košice - FBC A4ka Mikuláš Prešov (Multihala, Alejova, Košice)
18.00 hod - FbC Young Arrows Spišská Nová Ves - Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Spišská Nová Ves, Za Hornádom)
18.00 hod - ŠK Lido Prírodovedec - FaBK ATU Košice (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)
18.00 hod - FBK Púchov - TJ A - FbO Nižná (sTC Aréna, Športovcov, Púchov)
18.00 hod - 1. FBC Florbal Trenčín - AS Trenčín (MŠH Trenčín – veľká hala, Mládežnícka)

 

Nedeľa 3. novembra 2019:

 

15.00 hod - FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina - Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH Rosinská, Žilina)

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť