Bitku o Košice vyhralo Florko!

03.10.2016 11:51:03
Extraliga mužov pokračovala počas víkendu zápasmi piateho kola. Sériu šiestich súbojov otváral v piatok duel košických tímov Florko – FK ATU, ktorý bol reprízou minuloročného finále.

Košické derby ako remeň rozbehlo lepšie domáce Florko, ktoré vyhralo úvodnú tretinu 6:3, keď Florkáči strelili v priebehu necelých dvoch minút v závere až tri góly. Keď po druhej časti hry svietilo na svetelnej tabuli skóre 8:4 pre domácich, vyzeralo to na ich plný bodový zisk. ATU však naštartoval čistým hetrikom Michal Dudovič a súboj do predĺženia dostal jeho tímový kolega dvomi presnými zásahmi Samuel Kerekeš. „Súboj bol divácky atraktívny a hral sa vo výbornom tempe. Mrzí nás, že nám ušla prvá tretina, počas ktorej sme zbytočne inkasovali až šesť gólov. V ďalšom priebehu som chlapcom povedal, že musia strieľať prakticky zo všetkého a výsledkom bolo, že sme dotiahli päťgólové manko,“ zhodnotil derby tréner FK ATU Róbert Bučko. V nadstavenom čase už gól nepadol a v samostatných nájazdoch rozhodol hrajúci tréner a kapitán Florka Lukáš Blaško – 10:9. „Úvodná tretina nám strelecky vyšla, no nebol som spokojný s našou defenzívnou činnosťou. Povedali sme si čo vylepšíme a čomu zamedzíme a to nám vychádzalo takmer celú druhú tretinu. Gól, ktorý sme však inkasovali pár sekúnd pred koncom zavelil súperom k obratu, čo im vlialo novú krv do žíl. Škoda, že naši chlapci chceli silou mocou streliť desiaty gól a po individuálnych chybách nás súperi trestali. Asi sme si mysleli, že hráme so súperom z druhej, či tretej ligy, pre ktorého končí zápas ak prehráva o štyri góly... Nie som spokojný s dvomi bodmi, pretože podľa mňa sme tento zápas akoby prehrali,“ povedal kouč košického Florka Lukáš Blaško, ktorého môže aspoň tešiť, že dokázal premeniť oba svoje samostatné nájazdy a ten druhý bol víťazný. „Nájazdy chodievam realizovať pravidelne a za posledné dve sezóny som nepremenil jediný proti Prešovu. Na oba nájazdy som si veril a mal som pripravené dve možnosti, ktoré som volil podľa postavenia brankára a vyšlo to,“ dodal Blaško.

Na Orave sa predstavili Bratislavčania. Tím Lafranconi napokon prehral s Nižnou 3:6. Tréner domáceho tímu Martin Tomaga bol určite spokojný s počtom inkasovaných gólov Nižnej. Už po zápase v Trenčíne sa vyjadril, že sa so svojim mužstvom bude snažiť aby vylepšili defenzívnu činnosť, ktorá je ich slabšou stránkou už niekoľko sezón.

Tretí košický tím v Extralige a zároveň nováčik súťaže Žltý Sneh, bol v sobotu blízko k bodom. V domácom súboji zvádzal tuhý boj s aktuálnym lídrom tabuľky FK AS Trenčín. Skóre bolo vyrovnané po celý zápas a hostia potvrdili výhru gólom do prázdnej brány Košíc v poslednej minúte pri power play domácich. K víťazstvu Trenčína výraznou mierou dopomohol kapitán AS Juraj Matejka, ktorý strelil hetrik.

Nad druhým trenčianskym družstvom ŠK 1. FBC visí aj naďalej „deka.“ Zverencom trénera Juraja Lamačku sa tentoraz nepodarilo bodovať ani na súperovom ihrisku. Prehrali totiž tesne 7:6 so Skalicou, hoci vyhrali tretiu tretinu 3:0, no stíhacia jazda na Skalicu napokon nestačila. Trenčanom tak zatiaľ patrí netradičná predposledná priečka tabuľky.

Žilinské „Kobylky“ si vylepšili náladu tesnou výhrou 7:6 doma nad FBC Mikuláš Prešov. Bolo to prvé víťazstvo Žilinčanov v riadnom hracom čase v piatom zápase aktuálnej sezóny. Kolo hetrikov uzavrel Prešovčan Šimon Leško, no jeho góly na body „Koňarom“ nestačili.

Vo večernom stretnutí počas „Dní zelá“ sa v Stupave odohral posledný duel piateho kola. Tsunami Záhorská Bystrica hostila bratislavské ŠK Lido Prírodovedec. Domáci tím zaskočil súpera rýchlym gólom zásluhou Maroša Kovaľa, ktorý udrel aj v poslednej minúte prvej tretiny. Taktický florbal pokračoval aj v ďalšom priebehu a góly začali opäť padať až v záverečnej časti hry. Tsunami dotiahlo súboj do víťazného konca a tešilo sa z výhry 5:2. Lido tak prepustilo prvé miesto trenčianskemu FK AS.

Zaujímavosťou víkendu boli strelci jednotlivých tímov, ktorí výraznou mierou dopomohli k bodom svojich družstiev. Až päť strelcov (Dudovič, Kerekeš, Reguly, Matejka, Leško) zaznamenalo tri a viac gólov, čo je úctyhodné číslo.

ZDROJ FOTO: facebook FbO Florko Košice