Bitku o Trenčín vyhralo AS

17.11.2016 22:27:42
Základná časť Extraligy mužov dnešnými zápasmi jedenásteho kola dospela do svojej polovice. Majstri z ATU Košice si už včera predohrali derby súboj proti Žltému Snehu. Favorit a líder súťaže sa trochu potrápil, no napokon zdolal nováčika a posledný tím tabuľky 9:6.

Na Oravu do Tvrdošína cestovali žilinské „Kobylky.“ Žilinčania sa v aktuálnej sezóne trápia, čo platilo aj v zápase proti Nižnej. Domáci rozhodli o svojom víťazstve prakticky už počas prvej tretiny, ktorú vyhrali 7:2 a celý súboj 10:6.

 

V Bratislave sa hral opatrný florbal a zápas medzi VŠK FTVŠ Lafranconi a Tsunami Záhorská Bystrica mal dlhý čas vyrovnaný priebeh. Hostia sa však dokázali strelecky presadiť viackrát než domáci tím a vyhrali 10:7.

 

Derby o mesto Trenčín sa pred peknou diváckou kulisou odohralo na ihrisku miestneho ŠK 1. FBC. Do športovej haly si našlo cestu viac ako 600 fanúšikov florbalu! Hostia z FBK AS začali ako sa na favorita patrí a ujali sa vedenia 2:0. Domáci však dokázali vyrovnať, no skúsenejší AS rozhodol o svojom víťazstve 3:2 v záverečnej časti hry. „Prvá a tretia tretina jednoznačne patrila nám. V tej druhej bolo viacero vylúčených hráčov a my sme trochu vyšli z tempa a zbytočne inkasovali,“ povedal hrajúci tréner a kapitán FBK AS Trenčín Juraj Matejka. Na lavičke domáceho ŠK 1. FBC Trenčín sa už v druhom zápase po sebe objavil tréner Miroslav Sága. Svoju premiéru na lavičke v aktuálnej sezóne absolvoval v Stupave proti Tsunami Záhorská Bystrica a bol to víťazný návrat. Trenčania vyhrali 9:2. Dnes aj napriek vyrovnanému súboju však ŠK prehral v derby s AS tesne 2:3. „Doteraz som sa venoval svojim pracovným povinnostiam a taktiež klubovej investícií, ktorá sa týka rozšírenia telocvične a inovácie tribúny a nových šatní. S chlapcami som na tréningoch zatiaľ len tri týždne, čiže sa musím s nimi ešte športovo zžiť. Čo sa týka zápasu s AS, som trochu sklamaný, že sme neuchmatli favoritovi nejaké body, no chlapci sa nemajú za čo hanbiť. Máme pred sebou dlhú cestu a veľa práce, no ja verím, že ak budeme všetci opäť poctivo makať, dokážeme časom vrátiť Trenčín medzi prvé tri tímy na Slovensku,“ povedal po návrate na lavičku ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága.

 

V druhom východniarskom derby tohto kola sa z víťazstva 9:7 tešili hráči FBC Mikuláš Prešov, ktorí doma zdolali vicemajstra FbO Florko Košice. V poslednom večernom súboji dokázalo ŠK Lido Prírodovedec prelomiť šesťzápasovú šnúru prehier keď v domácom prostredí dokázalo zdolať FBC Skalica o jeden gól a to v pomere 7:6.

 

Výsledky Extraligy mužov:

 

11. kolo – štvrtok 17. 11. 2016:

 

FK ATU Košice – Žltý Sneh Košice 9:6 (2:3, 4:1, 3:2)

 

TJ A-FbO Nižná – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 10:6 (7:2, 2:3, 1:1)

 

VŠK FTVŠ Lafranconi UK – Tsunami Záhorská Bystrica 7:10 (0:2, 4:2, 3:6)

 

ŠK 1. FBC Trenčín – FBK AS Trenčín 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

 

FBC Mikuláš Prešov – FbO Florko Košice 9:7 (1:2, 5:3, 3:2)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FBC Skalica 7:6 (2:2, 2:2, 3:2)

 

Aktuálna tabuľka po 11. kole:

späť