Blažej: „Hodláme predĺžiť sériu a ukázať, že vieme bojovať!“

01.03.2019 18:28:46
Koľkých semifinalistov prvej ligy mužov v aktuálnej sezóne spoznáme už počas nasledujúceho víkendu nám ukážu tretie, prípadne štvrté zápasy štvrťfinálovej série play-off. Blízko k postupu majú víťazi základnej časti Žltý Sneh Košice ale aj druhý Púchov. Oba celky doma dvakrát zdolali svojich súperov a vedú v sérii 2:0 na zápasy.

Košičanom sa prvý duel proti Partizánskemu vydaril a po výbornom nástupe napokon zdolali Harvard vysoko 16:6. V druhom stretnutí to už bol podstatne vyrovnanejší duel, no Partizánske v ňom neuspelo, pretože prehralo 2:4. Výhoda domáceho prostredia sa teraz vymieňa a tak sa Partizánske chystá do boja. „Košičania mali výhodu domáceho prostredia a my sme nezachytili začiatok prvého zápasu, pretože sme sa hlavami nachádzali ešte niekde „na ceste do Košíc,“ čo vyústilo do našej vysokej prehry. Na druhý súboj sme boli lepšie pripravení o čom svedčí aj konečný výsledok. Bol to vyrovnaný duel, no rozhodli v ňom detaily. Zahodili sme trestné strieľanie a dali si navyše kuriózny vlastný gól. Nebyť týchto dvoch vecí zápas mohol byť náš. Doma budeme musieť zabrať, pristúpiť k povinnostiam tak ako k poslednému zápasu a pokúsiť sa o zvrat série,“ povedal tréner Partizánskeho Lucián Daňo.

 

Považské derby medzi Púchovom a Dubnicou prinieslo z pohľadu výsledkov dva rozdielne zápasy. V prvom sa na jednogólové víťazstvo 6:5 domáci Púchovčania poriadne natrápili, no v odvete vyhrali 14:6. Druhý duel pritom bol vyrovnaný počas dvoch tretín ale tú záverečnú dokázal Púchov nastrieľať až osem gólov, čo rozhodlo. Dubničania sa však nevzdávajú. „Celý týždeň sa hlavne rozprávame o chybách, ktoré sme urobili v Púchove. Chceme im doma ukázať, že túto sériu neukončia ľahko. Hodláme predĺžiť sériu a ukázať, že vieme bojovať. Očakávame ešte lepšiu atmosféru ako bola v Púchove, pretože naši fanúšikovia sú čím ďalej tým viac skvelí,“ povedal hráč Dubnice Peter Blažej.

 

Ďalšie dve série sú vyrovnané na zápasy 1:1. Topoľčany prekvapili Trnavu a prvý súboj vyhrali 2:1, no v druhom už Trnavčania jasne dominovali a zvíťazili vysoko 9:0. „Žochari“ však majú teraz výhodu domáceho prostredia, čo aj chcú patrične využiť. „Očakávame dva ťažké zápasy na domácej palubovke. Najdôležitejšia bude naša stopercentná defenzíva, rýchle protiútoky, eliminácia najlepších strelcov súpera a samozrejme naša efektivita v streľbe. Pokiaľ to dodržíme, môžeme pomýšľať na postup do semifinále,“ povedal kapitán Topoľčian Peter Smatana.

 

Skaličania tiež stratili prvý duel doma s Detvou a keďže na Podpoľaní sa len tak ľahko nevyhráva, budú mať Záhoráci plné ruky práce... „Séria je vyrovnaná. Čakajú nás však dva domáce zápasy, v ktorých chceme byť úspešní a postúpiť do semifinále. Určite to nebude jednoduché, Skalica je totiž kvalitné mužstvo. Samozrejme nič nepodceňujeme a poctivo sa na zápasy pripravujeme. Verím, že ich oba zvládneme a ukončíme sériu už v nedeľu,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

3. Štvrťfinále – sobota 2. 3. 2019:

 

17.00 hod – FBK Harvard Partizánske – Žltý Sneh Košice (MŠH Februárova, Partizánske)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBK Púchov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 Trnava (ŠH, Pílska, Topoľčany)

17.30 hod – DTF team Detva Joxers – FBC Skalica (MŠH, Štúrová, Detva)

 

4. Štvrťfinále – nedeľa 3. 3. 2019:

 

12.45 hod – FBK Harvard Partizánske – Žltý Sneh Košice (MŠH Februárova, Partizánske)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – FBK Púchov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

16.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 Trnava (ŠH, Pílska, Topoľčany)

16.00 hod – DTF team Detva Joxers – FBC Skalica (MŠH, Štúrová, Detva)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť