Blíži sa považské derby

02.12.2016 09:35:18
Aj počas svetového šampionátu mužov sa na Slovensku hrajú niektoré celoštátne súťaže. Extraliga žien má na programe zápasy 9. a 10. kola.

Dve východniarske derby sa odohrajú medzi domácimi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou, ktorá sa chce dotiahnuť z tretieho miesta na vedúce duo Nemšová, Pruské. Na to však potrebujú Spišiačky vyhrať nielen v Michalovciach ale aj v Prešove s miestnym Mikulášom.

 

Majsterky z Pruského, ktoré doposiaľ nestratili ani bod odohrajú počas víkendu jediný zápas, no veľmi zaujímavé derby v Nemšovej. „Nám príliš nevyhovuje hrať a predvádzať náš kombinačný florbal na menšom ihrisku, aké je v Nemšovej, takže budeme musieť zjednodušiť hru a čo najviac sa tlačiť do brány,“ povedal pred považským derby tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Miesteniek do play off je celkom osem a pri slabšej forme Banskej Bystrice možno prepokladať, že sa o ne pobije deväť družstiev. Zatiaľ má „Čierneho Petra“ v rukách Kysucké Nové Mesto, ktoré však cestuje na dôležité súboje. Zajtra si Kysučanky zahrajú s priamym konkurentom v Bratislave proti VŠK FTVŠ Lafranconi a v nedeľu s ďalším družstvom bojujúcim o play off a to na pôde ŠK Slávia SPU DFA Nitra. „Pre zdravotné problémy nám bude chýbať viacero hráčiek a to Grochálová, Šlopková, Molnárová, Horečná, Gašincová a Škvrndová, čo je dosť veľký počet, ale rozhodne pôjdeme na plno. Verím že tento víkend bude pre nás šesťbodový, čo by nám dosť pomohlo v postupe do play off,“ povedala brankárka Kysuckého Nového Mesta Kristína Hlavatá.

 

Posledná Banská Bystrica cestuje na súboje do Prešova a Michaloviec a prebúdzajúci sa Tvrdošín sa predstaví v Nitre a v Bratislave proti Lafranconi.

 

Program Extraligy žien:

 

9. kolo – sobota 3. 12. 2016:

 

15.30 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

17.30 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Tvrdošín (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

18.00 hod – Eastern Wings Michalovce – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športová, Michalovce)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – 1. FbK BCF Banská Bystrica (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

10. kolo – nedeľa 4. 12. 2016:

 

10.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – ŠK 98 Pruské (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

11.00 hod – Eastern Wings Michalovce – 1. FbK BCF Banská Bystrica (MŠH, Športová, Michalovce)

11.00 hod – K Slávia SPU DFA Nitra – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

11.30 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK Bratislava – FbK Tvrdošín (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

ZDROJ FOTO: www.sk98.sk

späť