Uvod

Nemá florbalový vzor, no chce hrať najlepšie ako vie a pomáhať svojmu tímu

17.10.2019 09:22:57

Začínala s individuálnym športom, ktorý ju nenapĺňal. Jej staršia sestra Slávka však začala s florbalom a tak sa k nej pridala. Je mu verná dodnes a darí sa jej, čo ju postupne dostalo do širšej nominácie juniorskej ale už aj ženskej reprezentácie. Hráva Hyundai extraligu žien za Nemšovú a patrí k najlepším hráčkam svojho tímu. Reč je o ďalšom TALENTE SLOVENSKÉHO FLORBALU Denise Papiernikovej.

Nóri odchádzali sklamaní. Teší aspoň, že sa svetový florbal vyrovnáva

16.10.2019 17:21:02

EuroFloorball Cup síce vo florbalovom svete zďaleka nemá cveng Champions Cupu, ale stále sa na ňom zúčastňujú mimoriadne kvalitné výbery, čoho dôkazom bol aj ročník 2019, hraný v Malackách. Mužskú kategóriu doplnil mimoriadne silný nórsky celok Greåker IBK. V jeho zostave boli okrem domácich reprezentantov aj zaujímaví legionári, na čele so Švédom Arvidom Wibringom Lindqvistom, ktorý má skúsenosti aj zo Svenska Superligan vo farbách Mullsjö AIS.

Kusenda mieri do jedného z pražských klubov

16.10.2019 16:54:06

So siedmimi gólmi v troch zápasoch najlepší strelec nedávneho turnaja EuroFloorball Cup 2019 Ondrej Kusenda je na odchode z AS Trenčín. Už v najbližších dňoch by mal uzavrieť dlhšie plánovaný prestup do Česka. Pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu to prezradil po nevydarenom semifinálovom stretnutí EFC, v ktorom slovenský šampión nestačil na neskoršieho celkového víťaza turnaja Tsunami Záhorská Bystrica.