Uvod

Sobotné predĺženie Kysučanky hodili za hlavu a zápas v Michalovciach ovládli

22.12.2019 14:08:03

Michalovce si v sobotu s chuťou zastrieľali, kým Kysuckému Novému Mestu prvá polovica cesty po východe nevyšla. Nič to však nemenilo na rozdelení pozície favorita a outsidera pre toto stretnutie. Veď v prvom kole priniesol vzájomný zápas týchto klubov kysuckú výhru o deväť gólov, no v ročníku 2018/19 to bolo v oboch meraní síl o jedinom góle. Tento raz bolo od úvodu jasné, na ktorú stranu sa bude primárne hrať. Kysucké Nové Mesto rýchlo hodilo za hlavu sklamanie zo sobotného predĺženia a v Michalovciach vyhralo 12:3.

Najvyššie sabinovské víťazstvo v sezóne prichádza pred Vianocami

22.12.2019 12:48:59

Sabinovské florbalistky uzatvárali sobotný program večerným predĺžením a ten nedeľný otvárali. Že by však proti Harvardu mali chýbať sily, si rozhodne nepripúšťali. Už pred súbojom platilo, že medzi týmito družstvami bol v tabuľke výrazný desaťbodový rozdiel, hoci šlo o stretnutie štvrtého so siedmym. Papierové predpoklady sa ukázali aj na ihrisku, hoci šlo zrejme až o nečakane vysoký rozdiel skóre. Domáce hráčky počas druhej tretiny zmenili vyrovnaný boj na jednoznačnú záležitosť a vyhrali 16:5.