Bluska: „AS je družstvo, ktoré vždy ťažilo z hry individualít a to nesmieme podceniť!“

25.10.2019 17:06:23
V poslednom čase nebývalo zvykom, že sa konečne v sobotu odohrá kompletné kolo najvyššej súťaže mužov, čo sa práve zajtra uskutoční. Čaká nás šesť kvalitných zápolení a z nich až tri v našom hlavnom meste. Zvyšné tri uvidia diváci na Orave, v Prešove a v Košiciach.

Súboj druhého tímu tabuľky, ktorým je ATU Košice, s posledným a tým je Spišská Nová Ves, býva občas zradný. Favorit je jasný, ale Spišiaci sú jediným družstvom bez bodu a tak budú chcieť o tie prvé v sezóne zabojovať práve proti Košičanom. Preto by mali byť favoriti v strehu a nič nepodceniť. „Myslím, že zo všeobecného hľadiska tabuľka neklame. Vidíme ju všetci, ale ak by ste analyzovali zápasy Spišskej viete, že vo veľa súbojoch mali nešťastie. Boli už aj blízko k bodom. Musíme sa snažiť pokračovať v našej pozitívnej forme a sérii. Samozrejme, ako všetci, i my očakávame víťazstvo. No je to ťažšie a komplikovanejšie než si ľudia myslia. Musíme byť stopercentne koncentrovaní. Iba tak sa nám podarí uspieť,“ povedal tréner ATU Košice Peter Vrba.

 

Na Oravu do Tvrdošína cestujú hráči FK Florko Košice. „Florkáči“ majú celkom slušne rozbehnutú sezónu, čo sa o hráčoch Nižnej povedať nedá. Aj preto bude zaujímavé ako si s vynoveným, no menším ihriskom poradia hostia z Košíc. „Po reprezentačnej prestávke sa na zápas tešíme. Očakávame náročný duel plný súbojov na menšom ihrisku. Na toto stretnutie žiaľ necestujeme v plnej zostave. Máme dvoch dlhodobo zranených hráčov. Napriek tomu chceme zápas zvládnuť a doniesť domov nejaké body. Zároveň by sme sa chceli prezentovať lepšou hrou ako tomu bolo v posledných zápasoch, v ktorých sme síce bodovali ale skôr sme víťazstvá utrpeli ako získali vlastnou hrou...,“ skonštatoval hráč košického Florka Lukáš Blaško.

 

Do Prešova mieri aktuálny líder súťaže, ktorým je 1. FBC Florbal Trenčín. Hráči spod hradu Matúša Čáka nestratili v piatich zápasoch ani bod a sú jasným favoritom zápasu. Prešovčania však po návrate Jana Komínka, ktorý je ich najlepším strelcom s desiatimi gólmi, podávajú lepšie výkony než v predchádzajúcej sezóne a doma lacno kožu nepredajú.

 

V Bratislave odštartujú prvý súboj hráči ŠK Lido, ktorí hostia majstrovský AS Trenčín. Lido malo zlý úvod, no posledné tri zápasy bodovalo a tak sa opäť rozbiehajú. Trenčania zatiaľ nepôsobia suverénne, čo by sa od majstra očakávalo, no ani v minulej sezóne nemali počas základnej časti oslnivé výsledky a do play-off postúpili až z ôsmeho miesta. Lido sa tak ide tuho popasovať o zisk ďalších bodov na domácom ihrisku. „Myslím, že sme sa v uplynulých zápasoch herne stabilizovali. Dobre pracujú mladí hráči a preto dostanú priestor aj v tomto súboji. AS je mužstvo, ktoré vždy ťažilo z hry individualít a toto nesmieme podceniť. Očakávam vyrovnaný zápas. Ale urobíme všetko pre víťazstvo,“ prezradil kouč ŠK Lido Roland Bluska.

 

Kto bude chcieť zhliadnuť druhý duel extraligy v hlavnom meste, bude musieť odísť zo súboja Lida o niečo skôr a presunúť sa do Záhorskej bystrice kde vicemajstri privítajú žilinské „kobylky.“ Je to síce súboj susedov z tabuľky, no Tsunami má odohratý o jeden zápas menej ako Žilina.

 

V športovej hale Elán sa zajtra od 18.30 začne posledný zápas šiesteho kola a to medzi Snipers Bratislava a nováčikom z Púchova. Nie je tak dávno kedy tieto družstvá zvádzali zaujímavé súperenia v nižšej súťaži. Snipers otvára svoju druhú sezónu v extralige a Púchov prvú. „Do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Družstvo, ktoré vstupuje do zápasu s iným cieľom, nemá čo v tejto lige hľadať. My neriešime s kým hráme, ale riešime to, aby sme dokázali hrať to, čo chceme a to počas celého trvania zápasu. Všetky stretnutia, ktoré sme túto súťažnú sezónu prehrali, majú spoločnú príčinu a to päťminútový absolútny herný výpadok, kedy by si nás „rozpinkali“ aj starší žiaci akéhokoľvek iného klubu. Ak toto odstránime, budeme úspešní,“ vyslovil tréner bratislavského Snipers Dárius Siheľský.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

6. kolo – sobota 26. 10. 2019:

 

14.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FK Florko Košice (MŠH, Školská, Tvrdošín)

15.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

16.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Záhorská Bystrica, Hargašova, Bratislava)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH ZŠ Sibírska, Prešov)

18.00 hod – FaBK ATU Košice – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.30 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – FBK Púchov (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

ZDROJ FOTO: Hugo VOTRUBA

späť