Bluska: „Plánoval som kontaktovať Pánika, no dostupnejší sa javia hokejisti Slovana...“

06.07.2019 10:11:13
Predchádzajúcu sezónu ukončili na šiestom mieste tabuľky, no počas celej základnej časti boli v kontakte s prvou štvorkou družstiev. Prišlo štvrťfinále play-off a za súpera si ich vybrali víťazi základnej časti z Nižnej. Zviedli štyri zaujímavé a vyrovnané súboje, no napokon vypadli po prehre 1:3 na zápasy. Hráči bratislavského ŠK Lido Prírodovedec sa však už poctivo pripravujú na novú sezónu.

Bratislavčania spravili pokrok, pretože po sezóne 2017/2018, keď Lido obsadilo konečnú deviatu priečku, do tímu prišiel tréner Roland Bluska, ktorý spoločne s tímom zapadol do partie. „Minulú sezónu som bol pri mužstve nový a určitý čas som chalanov iba spoznával. Postupne sa ukázalo, že to čo vedenie klubu deklarovalo pred sezónou, že mužstvo je skvelá partia a vie ťahať za jeden povraz aby dosiahlo výsledky, bola pravda a to ma veľmi tešilo. Všetci sme mali jasný cieľ. ísť do play-off  a v ňom sa dostať čo najďalej. Žiaľ, nepodarilo sa nám dostať sa cez víťaza základnej časti Nižnú. Čo ale bolo dobré, boli výkony v play-off a to ako naša hra gradovala. Škoda len, že sme to nepretavili na postup do semifinále,“ povedal tréner Roland Bluska.

 

Ani v Lide nespia a už od mája tvrdo trénujú pred novou sezónou. „Aj tento rok sme zvolili systém ako minulý rok. Rozdelili sme prípravu na dve časti. Prvá trvá šesť týždňov naprieč májom, júnom a júlom. Druhá časť začne v auguste a bude trvať až do začiatku ligy. Prvú časť zakončíme turnajom v Čechách. V rámci druhej absolvujeme Slovak Floorball Cup. Verím, že budeme opäť dobre fyzicky pripravení,“ prezradil skúsený tréner a dlhoročný hráč ŠK Dragons Ružinov.

 

Okrem fyzickej pripravenosti by bol hlavný tréner Lida rád, ak by jeho zverenci strieľali viac gólov. „Ako každé mužstvo v lige máme víťazné ambície. Bez toho by sme ani nemohli nastúpiť. Nová sezóna však vždy prináša otázniky, na ktoré budeme poznať správnu odpoveď až v priebehu sezóny. Určite by som chcel, aby sme v novej sezóne dávali viac gólov ako v tej minulej.“ S tým však úzko súvisí aj zloženie kádra a „Rola“ trápia myšlienky niektorých jeho zverencov. „Myslím, že odišiel Aďo Rieger. Neviem to ale isto, pretože mi to on sám ani nepovedal... Viac ma ale trápia myšlienky niektorých chalanov, že by skončili úplne, kvôli práci, alebo osobným veciam. Príchody bohužial zatiaľ žiadne neevidujeme, ale to sa zvykne vykryštalizovať tesne pred ligou.“

 

Na otázku tajných posíl družstva na odľahčenie tréner Bluska povedal: „O posilách zatiaľ neviem nič konkrétne. Plánoval som písať Richardovi Pánikovi, keďže na MS predviedol výkon hodný florbalového druholigistu, ale ten dostal ponuku z Washingtonu. Ale reálne sa javia dostupní Slovanisti. Skúsime sa pozrieť tým smerom...“

späť