Bogdau s bronzovými medailami na Nisaopen

30.07.2014 11:43:50
Zo zahraničných turnajov začneme už tradičným podujatím v Liberci. Tento rok sa konal už 16. ročník, ktorý sa odohráva až počas troch rôznych termínov - Nisaopen.

Zo zahraničných turnajov začneme už tradičným podujatím v Liberci. Tento rok sa konal už 16. ročník, ktorý sa odohráva až počas troch rôznych termínov - Nisaopen. Na jednom z nich sa zúčastnili aj naše kluby. V kategórií do 15 rokov sme mali až troch zástupcov – Bogdau Stupava, Snipers Bratislava a Hurikán Bratislava.


Svoju skupinu bez straty bodu vyhrali Stupavčania. Hurikán sa z piateho miesta do play off nedostal ale Snipers zo štvrtého áno.  Práve osemfinále bolo osudné pre Snipers, ktoré si zmeralo sily zhodou okolností práve zo Stupavou. Záhoráci vyhrali 3:1 a postúpili do štvrťfinále kde s prehľadom zdolali Athletics Praha 4:0.


Prvé a len veľmi tesné zakopnutie prišlo v semifinále. Bogdau prehrala s FBC Start98 Kunratice 1 o jediný gól 1:2 aj to až po samostatných nájazdoch. V zápase o bronz Stupavčania zabrali a zdolali FBK Hradec Králové 4:2.

Stupava je pravidelným účastníkom turnaja v Liberci a tak sme oslovili trénera Jaroslava Fišera aby zhodnotil pôsobenie svojho tímu na Nisaopen: „Do Liberca cestujeme radi. Je tam príjemná atmosféra a zahráme si kvalitné zápasy. Mrzí nás zaváhanie v semifinále, no prakticky v deviatich zápasoch sme len raz remizovali, čo je pekný úspech v náročnej konkurencií. Turnaj sme brali ako prípravu na neskorší Prague Games.“


V nasledujúcom putovaní navštívime Oravu, kde sa konal turnaj mužov pod názvom TS cup 2014.


ZDROJ FOTO: © 2014 Martin FLOUSEK, Praha, Czech Republic

späť