Boháčová: „V domácich a dôležitých zápasoch ešte nastúpim.“

25.06.2019 16:44:23
Kapitánka majstrovského tímu FbC Predator Sabinov Barbora Boháčová sa postupne chystá na florbalový dôchodok. Rozlúčiť sa v tom najlepšom však nedokáže každý, pretože dosiahnutie úspechu láka za ďalším dobrodružstvom. „Baja“ ako ju familiárne prezývajú, nechce nechať svoj tím v štichu na ceste za obhajobou majstrovského titulu.

Desiata hráčka produktivity celej súťaže v predchádzajúcej sezóne, líderka a kapitánka sabinovských „Predátoriek“ Barbora Boháčová k téme ukončenia kariéry povedala: „Moje pôsobenie v nasledujúcej sezóne Hyundai extraligy je otázne. Vzhľadom k iným životným prioritám odsúvam florbal tak trochu na vedľajšiu koľaj a teda je dosť pravdepodobné, ze naši fanúšikovia ma neuvidia na ihrisku pravidelne ako doteraz. Prisľúbila som však pomoc tímu aspoň pri domácich zápasoch a hlavne počas dôležitých zápasoch sezóny. Ale je to zatiaľ len teória. Kto vie, možno bez florbalu jednoducho nebudem vedieť fungovať.“

 

Dvadsaťdeväť ročná hráčka je zatiaľ v tomto dôležitom rozhodnutí neistá. Pre florbal je len dobre, že nesekla so športom, ktorému sa venuje z lásky. „V podstate som chcela už svoje pôsobenie ukončiť úplne, keďže mám pocit, že v najlepšom treba prestať. Rada by som ukončila kariéru so všetkými tými peknými spomienkami a zážitkami, ktoré mi predchádzajúca, ale aj ostatné uplynulé sezóny v Sabinove priniesli. Zároveň však nechcem nechať baby „v štichu“ a tak nevylučujem, že zápasy, na ktoré ma bude tím potrebovať absolvujem,“ dodala Boháčová.

späť