Boj o extraligu začína!

05.04.2019 12:37:48
Takmer mesiac čakali na pokračovanie sezóny hráči Spišskej Novej Vsi, ktorí obsadili po skončení základnej časti extraligy mužov predposledné jedenáste miesto tabuľky. Spišiaci budú bojovať o záchranu s druhým tímom prvej ligy, ktorým je DTF team Detva Joxers.

Detvania neuspeli vo finále prvej ligy a prehrali v sérii 1:3 na zápasy s Púchovom. Bojovať však o účasť v najvyššej súťaži budú ako sa dá. „Poviem pravdu, že vôbec neriešime akými hráčmi disponuje Spišská Nová Ves. Hrali extraligu, takže mužstvo majú určite kvalitné, ale sú to chalani z mäsa a kostí ako my. Nechcem hovoriť nič dopredu. Samotné zápasy ukážu ako to celé dopadne,“ povedal kapitán Detvy Martin Chamula.

 

Spišiaci sa naposledy tešili z víťazstva ešte v minulom roku, presnejšie 1. novembra v domácom súboji ôsmeho kola základnej časti s Hurikánom v pomere 14:4. Po mesačnej odmlke sú pripravení zabojovať o záchranu extraligovej príslušnosti. „Náš cieľ je jasný, zachrániť extraligu. Sezóna nám nevyšla podľa predstáv, no tým sa už nezapodievame. Pôjdeme od zápasu k zápasu a verím, že to zvládneme. Myslím si, že séria bude bojovná s množstvom gólov. Prestávka nám pomohla dať sa dokopy fyzicky, no najmä po psychickej stránke, pretože posledné zápasy sme vôbec nezvládali. Chalani si doliečili staré zranenia a momentálne sme stopercentní. Čo sa týka Detvy tak tam veľmi dobre vieme aký štýl hrajú a čo máme očakávať. Niektoré tímy nás dokonca aj kontaktovali s informáciami o Detve a popriali nám víťazstvo, čo nás veľmi teší,“ povedal kapitán Spišskej Novej Vsi Libor Koczka.

 

Program barážových zápasov extraligy mužov:

 

1. zápas – sobota 6. 4. 2019:

 

18.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – DTF team Detva Joxers (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

2. zápas – nedeľa 7. 4. 2019:

 

16.30 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – DTF team Detva Joxers (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť