„Bol neviditeľný a asi ho pošleme do Česka,“ hovorí Latka o slabšom spoluhráčovi

06.08.2019 09:03:35
Florbalisti Nižnej zažili v sezóne 2018/2019 slovenskej extraligy mužov nepríjemné déjá vu. Už dva roky po sebe ovládli základnú časť najvyššej domácej súťaže, no v play-off neprenikli cez semifinále do boja o majstrovský titul. Kým počas predminulej sezóny im vystavilo stopku košické Florko, tentoraz boli nad sily Oravčanov hráči neskoršieho celkového víťaza AS Trenčín. Po rozhodujúcom piatom zápase v Trenčíne, v ktorom zvíťazili domáci 5:3 a zabezpečili si postup do finále zostali hráčom Nižnej iba oči pre plač.

„Sklamanie z ďalšieho vypadnutia v semifinále bolo obrovské, najmä keď sme počas play-off vnímali, ako s nami celá Nižná a okolie žije florbalom a nik o našom úspechu nepochybuje. Na druhej strane, strhnúť ľudí tak, aby za nami cestovali na autobusoch až do Mútneho je krásny pocit a získať druhý bronz po sebe je pre našu malú obec obrovský úspech. Nám hráčom sa však máli,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu hráč Nižnej Martin Latka.

 

Nižná by v ročníku 2019/2020 rada konečne prelomila semifinálové nešťastie a predstavila sa v záverečnom boji o pozíciu národného šampióna. „Samozrejme do sezóny vstúpime s tými najvyššími ambíciami a to je vysnívaný titul pre našu obec. Nevidíme dôvod pozerať sa nižšie ako na vrchol, tak nás to neučili. Uvedomujeme si však, že to bude opäť náročnejšie a musíme ísť krok za krokom. Tým prvým bude postup do play-off a z akého miesta to bude, nás nezaujíma,“ priblížil produktívny útočník.

 

Čo robiť, aby sa neopakoval scenár z ostatných dvoch sezón? „Hlavne musíme načasovať formu na play-off a mať v hlavách všetko v poriadku. Nemôžeme sa, ako každý rok, už pred play-off vidieť mávajúc fanúšikom po obci v odrezanom autobuse s pohárom nad hlavou,“ myslí si Latka.

 

Nižná vzhľadom na okolnosti stavila na individuálnu letnú prípravu. „Je to trochu iné v porovnaní s inými družstvami. Keďže sme všetci roztrúsení po celom svete, tak máme hlavne individuálnu prípravu, inak sa to jednoducho nedá. Spoločné tréningy budeme mať až pred prvými prípravnými zápasmi, ktoré nás čakajú na prelome mesiacov a v septembri,“ uviedol 23-ročný florbalista.

 

Tím z jednej z najväčších obcí v žilinskom kraji eviduje pred štartom novej sezóny minimum zmien v kádri. „Zostali sme pokope vďaka neskutočne dobrej partii a počas sezóny by sme mali opäť pravidelne hrávať na tri vyrovnané pätky. Na hosťovanie zrejme odíde jeden mladý talentovaný obranca, ktorý potrebuje viac priestoru. Možno nás dočasne opustí aj jeden slabší hráč, ktorý bol najmä počas play-off takmer neviditeľný a viac-menej sedel na tribúne. Zvažujeme teda, že ho pošleme rozohrať sa na jednu z našich ‚fariem‘ v Česku,“ zhodnotil dobre naladený Martin Latka a dodal: „V hľadáčiku máme pár hráčov, no tí ešte musia absolvovať tímové testy, ktoré zahŕňajú aj víkendový pobyt v tréningovom centre. Či to niekto zvládne a či niekto naozaj odíde je nateraz otázne a preto zatiaľ nebudeme menovať.“

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť